Yazılım için laptop önerisi

MacBook Air M1 16/256 aldım. Gayet güzel, iyi ki almışım diyorum.
Sorun varsa cevaplayabildiğim zaman cevaplamaya çalışırım.
Programlama projeleri dersleri vs için bir kısıtlama yaşar mıyım Mac'de aklıma takılan sadece bu var, bu yüzden Windows arasında gidip geliyorum.

Ben 256gbye asla sığamıyorum. Neler yüklü sizde ve ne kadar boşluğunuz var? M2 Air planlıyorum ben de diğer ay ama 256gb fazlalığa o kadar para vermek içimden gelmiyor ama yine sığamazsam diye bir gerdim. Genel program ve kullanım durumunu paylaşırsanız çok sevinirim.
Ekran Resmi 2022-06-22 22.46.32.png

Temel uygulamalar dışında, Photoshop, Office, 1 tane film, Python gibi(geliştirici araçları...) vs. var.
Sistem verileri; Uygulamaların ek paketleri, verileri vb. de dahil. Mesela bende 45 gb civarında World of Tanks'ın dosyaları var. Belki daha fazladır, elbette daha başka bir sürü şey de vardır.
Ama benim gibi oyun yüklemeye kalkmazsan muhtemelen yeter herhalde. Bilgisayarda bulunması şart olmayan verileri başka ortama aktarabilirsin zorunda kalırsan.
Şu anda 75 GB civarında boşluk var. Açıkçası sistem verileri hala nasıl o kadar dolu bilmiyorum ama o sürekli artmasa bana rahat yetiyor.

Programlama projeleri dersleri vs için bir kısıtlama yaşar mıyım Mac'de aklıma takılan sadece bu var, bu yüzden Windows arasında gidip geliyorum.
Sadece programlama ise istisnalar haricinde problem yaşamazsınız diye düşünüyorum.
Mesela MS SQL kullanılmıyor, ben MYSQL kullanıyorum.

Bütçe MacBook Air'i aşmayacak şekilde olsun. :) (ama o kadar da olmak zorunda değil)
Her türlü mobil uygulama geliştirme, oyun geliştirme vb. için.
Gerçekten bu işten anlayanlar yazarsa sevinirim.
Ben python kullanıyorum 2017ci yılın bi "Acer"i işimi görüyordü ama kendin bi incele youtubeden

Yeni konular

Geri
Yukarı