Yazılım için laptop tavsiyesi

Daha fazla  
Selam,
Java kursuna kaydoldum. Henüz dersler başlamadı da en az şöyle bir sistem istediler:
- 10. veya 11. nesil i5 veya i7 işlemci (1.5 GHz)
- 2 GB paylaşımsız ekran kartı.
- 8 GB DDR4 RAM.
- 128 GB SSD.

Bunun biraz daha üstünde bir laptop tavsiyesi verebilir misiniz? Almışken iyisi olsun diye düşünüyorum.
Aşağıda linkini verdiğim laptopun RAM'inin 8 mi 16 mı olduğunu anlayamadım. Açıklama kısmına "8 GB DDR4 on board+8 GB DDR4 RAM = 16 GB DDR 4" yazılmış.
Şimdi bu "şu haliyle 8 GB RAM'i var, 16'ya da yükseltilebilir" anlamına mı geliyor yoksa "8 GB onboard haricindeki boş slotta da 8 GB var şu haliyle 16 GB RAM'e sahip" anlamına mı geliyor çözemedim. Satıcıya sordum, cevap bekliyorum bakalım.

Bütçem 11.000-12.000 TL civarında. Şimdiden teşekkür ederim.

Satıcıdan "8+8 16 gbdır efendim" diye cevap geldi:

1654512760409.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam,
Java kursuna kaydoldum. Henüz dersler başlamadı da en az şöyle bir sistem istediler:
- 10. veya 11. nesil i5 veya i7 işlemci (1.5 GHz)
- 2 GB paylaşımsız ekran kartı.
- 8 GB DDR4 RAM.
- 128 GB SSD.

Bunun biraz daha üstünde bir laptop tavsiyesi verebilir misiniz? Almışken iyisi olsun diye düşünüyorum.
Aşağıda linkini verdiğim laptopun RAM'inin 8 mi 16 mı olduğunu anlayamadım. Açıklama kısmına "8 GB DDR4 on board+8 GB DDR4 RAM = 16 GB DDR 4" yazılmış.
Şimdi bu "şu haliyle 8 GB RAM'i var, 16'ya da yükseltilebilir" anlamına mı geliyor yoksa "8 GB onboard haricindeki boş slotta da 8 GB var şu haliyle 16 GB RAM'e sahip" anlamına mı geliyor çözemedim. Satıcıya sordum, cevap bekliyorum bakalım.

Bütçem 11.000-12.000 TL civarında. Şimdiden teşekkür ederim.

Satıcıdan "8+8 16 gbdır efendim" diye cevap geldi:

Eki Görüntüle 1410944
Linkteki ASUS'u almayın. Arkadaşımda 1 nesil düşük versiyonu var, memnun değil. Çok ısınıyor.

Bunu öneririm. İşlemcisi oldukça güçlü, tüm oyunları da oynarsınız.

Oyun bilgisayarı bakabilirsin bu fiyatlara.
Aslında oyun oynamıyorum ama oyun bilgisayarlarının çok güçlü olduğunu biliyorum. Bu sebeple dediğinizi dikkate alacağım, teşekkürler.
Lenovo Ideapad Gaming 3 ileride 8 GB RAM takviyesi yapabilirsiniz.
İşlemciler hususunda kapsamlı bir bilgim yok hocam. Acaba bu bilgisayardaki işlemci i5 veya i7'nin yerini tutar mı? AMD hakkında pek bilgim yok da ondan soruyorum.
Linkteki ASUS'u almayın. Arkadaşımda 1 nesil düşük versiyonu var, memnun değil. Çok ısınıyor.

Bunu öneririm. İşlemcisi oldukça güçlü, tüm oyunları da oynarsınız.
Isınma sorunu büyük problem hocam ya. Kafam karıştı şimdi. 16'lık RAM de çok cazipti oysaki. 😕

İşlemciler hususunda kapsamlı bir bilgim yok hocam. Acaba bu bilgisayardaki işlemci i5 veya i7'nin yerini tutar mı? AMD hakkında pek bilgim yok da ondan soruyorum.
Yerini tutar, zaten yapacağınız iş için (Java kodlama) bu işlemciler fazla bile gelecektir.
Yazılım sektöründe ilerleyecekseniz RAM'i en kısa sürede 16 GB yapın, çok artısı olacaktır.

Geri
Yukarı