Yazılım için Linux dağıtım önerisi

Lynch0

Hectopat
Daha fazla  
Android oyun ve programlama öğrenmek istiyorum bilgisayar da yavaş çalışıyor uygulama vb. donuyor yanıt vermiyor. Bende Linux daha hafif bir işletim sistemi olduğu için daha az kasma donma olacağını düşünüyorum. Android Studio, Eclipse, Java, Unity kullanacağım bunların Linux sürümünde bug hata vb. olur mu?
Hangi Linux dağıtımı önerirsiniz?

Kasma olur mu?

Sistemim;
Intel Core 2 Duo.
8 GB RAM.
240GB SSD.
GT430.
O sistemde her arayüz çalışır.
Daha linuxdan anlamadığın için basit kurulan ve kullanılan bir dağıtım önermem sağlıklı olur. Bence Linux Mint XFCe ya da Xubuntu kullanabilirsin.

Olacağını sanmıyorum ama temiz kurulum hakkında pek bilgim olmadığı için net bir şey diyemem.

O sistemde her arayüz çalışır.
Daha Linux'dan anlamadığın için basit kurulan ve kullanılan bir dağıtım önermem sağlıklı olur. Bence Linux Mint Xfce'ya da Xubuntu kullanabilirsin.

Flash diske kurmayı düşünüyorum lag olur mu peki?

Android oyun ve programlama öğrenmek istiyorum bilgisayar da yavaş çalışıyor uygulama vb. donuyor yanıt vermiyor. Bende Linux daha hafif bir işletim sistemi olduğu için daha az kasma donma olacağını düşünüyorum. Android Studio, Eclipse, Java, Unity kullanacağım bunların Linux sürümünde bug hata vb. olur mu?
Hangi Linux dağıtımı önerirsiniz?

Flash diske kurmayı düşünüyorum lag olur mu peki?
Yüksek ihtimal olur, kullandığınız flaşa göre değişir ama eğer 2.0 bşr flaşsa ya da iyi değerler veremeyen bir 3.0 flaşsa çok kötü olur ki bilgisayarınızda yüksek ihtimal 3.0 portu yok bile.
Flaş bellekten kullanmak istiyorsanız Slax ya da Puppy kullanabilirsiniz fakat ikisini de deneyimleme imkanım şu ana kadar maalesef bulunmadı. Flaş belleğe kurmak için özel bir sebebiniz yoksa dual boot yapmanız daha iyi olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı