Yazılım için MacBook Pro M1 vs MacBook Air M2

nympha22

Yoctopat
Daha fazla  
Bilgisayar muhendıslıgı okuyacagım ama hangi modeli sececegım konusunda kararsızım ya MacBook Pro M1 alacagım ya da MacBook Air M2 alacagım. M2 Air'de fan olmaması bıraz gozumu korkuttu ancak M2 Pro butcemı zorluyor. Oyun vs. oynamıyorum sadece unıversıtede dersler, yazılım ve gunluk hayat ıcın kullanacagım ayrıca her turlu 16 GB/256 GB tercıh edecegım. M1 Pro ıcın de eskı cıplı olması benı gerı cekıyor almısken yenı cıp alınır mı diye dusunuyorum. Ek olarak M1 Pro unıversitede kullanacagım programlar ıcın sıkıntı cıkarır mı? Her turlu M2 mi secmelıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
M1 Yada M2 sorun cikartmaz. Benim egitim surecimde ben komple Apple kullandim zamaninda ve hic bir sorun yasamadim. Windows zorunlulugu cok azdi ve bir sekilde hallettim. SU anda da sizde sorun olmaz diye dusunuyorum.

M1 Pro daha rahat olur sanki, M2 Air de severim ama Pro daha rahat ettirir gibi geldi. Biri pro seri biri de duz model. oyle de bakinca yine M1 Pro gibi geliyor bana.

Imkan varsa Tabii M2 Pro 16gb Ram :)

M1 Yada M2 sorun cikartmaz. Benim egitim surecimde ben komple Apple kullandim zamaninda ve hic bir sorun yasamadim. Windows zorunlulugu cok azdi ve bir sekilde hallettim. SU anda da sizde sorun olmaz diye dusunuyorum.

M1 Pro daha rahat olur sanki, M2 Air de severim ama Pro daha rahat ettirir gibi geldi. Biri pro seri biri de duz model. oyle de bakinca yine M1 Pro gibi geliyor bana.

Imkan varsa Tabii M2 Pro 16gb Ram :)
Tamamdir hocam cok sagol

Geri
Yukarı