M1 Pro MacBook Pro vs M2 MacBook Air

TysonKing

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba yakın zamanda bir MacBook almayı planlıyorum fakat 2 model arasında kaldım. İlk model M1 Pro işlemcili 14 inç MacBook Pro (8 CPU, 14 GPU, 16 GB RAM 512 SSD). 2. model ise M2 işlemcili MacBook Air 13.6 inç (8CPU, 10GPU 16 GB RAM 512 SSD)

M2 Air şu an Pt'de 31.700 M1 Pro ise 35.700

Kullanım amacım film, dizi, ödev, yazılım, Photoshop, video edit sizce hangisini almalıyım? Birinde 120 Hz ekran var ve daha güçlü diğeri ise hafif ve rengi güzel şimdiden teşekkürler.

Kullanım alanlarınıza göre kesinlikle M1 Pro almalısınız. Performans olara iki seçenekte yeterli olacaktır ancak ekran kalitesinde ciddi faklar bulunuyor.

Kesinlikle M1 işlemcili Pro. M2 Air'ın M1 Air, M1 işlemcili Pro ve M2 işlemcili Pro'ya göre kayda değer tek artısı tasarımı. 14" M1 Pro işlemcili Macbook Pro da zaten bu tasarım dilinde olduğu için kaybınız olmayacak, kesinlikle onu almalısınız.

M1 Pro kesinlikle. Edit gibi işlerde render alırken M2 Air anında throttle oluyor. Aradaki farka değer bence. Ayrıca M1 Pro, M.2'den çok daha güçlü. M.2'de 4 güç ve 4 verimlilik çekirdeği varken M1 Pro'da 6 güç 2 verimlilik çekirdeği var.

Peki M1 Pro beni kaç sene götürür ve parasına Değer mi?

Peki M1 Pro beni kaç sene götürür ve parasına Değer mi?

Kullanımınıza bağlı ne kadar götüreceği ve parasına değip değmeyeceği. Şahsen ben minimum 5-6 sene götüreceğine inanıyorum. Parasına ise değer bence taşınabilirlik, batarya ömrü, kasa kalitesi ve ekran sizin için önemliyse.

Yeni konular

Geri
Yukarı