Yazılım İçin Matematik Zorunlu mu?

Cevabın için teşekkürler doğruyu söylemek gerekirse gerçekten gözümü korkuttun.Peki gerçekten iyi bir mesleğe veya iyi bir üniversite kazanmak için 2 yılda matematiği'mi geliştirmez miyim ? çünkü gerçekten başka seçeneğim yok gibi gözüküyor.Gönderdiğin linke baktım birsürü formül var ama bu formüllerin hepsi karşıma çıkacak mı ? Ben yazılımı '' yazılım dili öğren , tasarla , kodla , hayata geçir '' olarak hayal etmiştim.

Iste dedigim gibi, karsina cikip cikmamasi senin nerede ne yaptiginla alakali. Ama meslegin icinde var bunlar. Verdigim makale aslinda temel bir yapay zeka algoritmasinin gelisimi uzerine. Hic boyle seylerle karsilasmadan da bir firmaya girip calisip para kazanabilirsin. Ama bir data science isi yapan uluslararasi bir firmada ise girersen de karsina cikabilir boyle seyler. Ozellikle istatistik ve matematik cok onemli olmaya baslar.

Programlama dili ogrenmek icin ( yazilim dili diye bir sey yok ) universite okumaya gerek yok. Muhendislik baska bir sey.

Eger cok yetkin bir bilgisayar muhendisi olayin, yurt ici yurt disi her turlu projede calisabileyim diyorsan kesinlikle bilmen gerekiyor. Ama bilmeden de yapabilecegin bir suru is var. Hatta universite okumadan da yapabilecegin bir suru is var, cunku cok is var.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı