Yazılım için ne kadar İngilizce gerekli?

aliunbeaten

Centipat
Yer
Azerbaycan
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar. Yazılıma başlamayı düşünüyorum. İnternetden öğrendiğim kadarıyla İngilizce gerekli.Hangi seviyede İngilizce bilmeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aşırı gelişmek istiyorsan C seviyesinde bilmen gerekiyor. İş bulabilmek için Türkçe kaynaklar da yeterli olur. Yani B1-B2 seviyesi bilmen aslında yeterli.

Open source bir projeyi ac.
Dokumantasyonu anlayacak seviyedeysen ogrenirsin.
O dokumantasyonu yazacak ve diger muhendislerle bunun uzerine iletisime gececek seviyedeysen birlikte calisabilirsin.

Merhabalar. Yazılıma başlamayı düşünüyorum. İnternetden öğrendiğim kadarıyla İngilizce gerekli.Hangi seviyede İngilizce bilmeliyim?

Evet İngilizce bilmek gerekli. Bence dökümantasyonları okuyup anlayacak ve Stack Overflow gibi yerlerde kendinizi ifade edebilecek düzeyde İngilizce bilmek yeterli.

Ben yazılıma girdiğimde aynı anda İngilizce de öğreniyordum. İngilizce kesinlike ama kesinlikle şart yazılım için. Sırf Türkçe kaynaklarla bir yere kadar gidebilirsin.

Yazılımın teknik konularıyla pek işim olmaz diyorsan ingilizce çok şart değil ; ama ben teknik bilgileri de öğrenmek istiyorum bu konu üzerinde ilerleyeceğim dersen şart.Zaten ingilizce dilini sadece yazılım olarak düşünme almanca da öğren fransızca da zararı var mı?

Geri
Yukarı