Yazılım öğrenmek için nereden başlanmalı?

Oyun mu, siber güvenlik mi, tersine mühendislik mi, web tasarım mı yoksa yazılım üretip onu mu kodlamak istiyorsun?

Genellikle basitçe oyun mekanikleri öğrenmek istiyorum. Mesela Pixel Place oyununda kendi botumu yapmak istiyorum ya da kendi Discord botumu yapmak, falan. Onun dışında web tasarım da öğrenebilirsem iyi olur.

Bu konuya benzer diğer milyonlarca konuya bakarak bulabilirsin.

Hocam, diğer çoğu konuya baktım. Çoğunda da bunun gibi diğer konulara bakın, diyorlardı ya da daha başında olan adama bin tane kodlama dili öğretmeye çalışıyorlardı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Genellikle basitçe oyun mekanikleri öğrenmek istiyorum. Mesela Pixel Place oyununda kendi botumu yapmak istiyorum ya da kendi Discord botumu yapmak, falan. Onun dışında web tasarım da öğrenebilirsem iyi olur.

Hocam, oyun yaptığımız diller ile web yaptığımız diller farklı. Eğer oyun başlayayım diyorsanız C# ile başlayıp oradan ilerleyebilirsiniz. Web öğreneceğim diyorsanız HTML, CSS, JavaScript ile Front-End dillerini öğrenmeniz ( yanına vue.js gibi bir Framework de öğrenirseniz iyi olur.) Sonrasında Back-End dillerine geçmeniz gerekli.

Hocam, diğer çoğu konuya baktım. Çoğunda da bunun gibi diğer konulara bakın, diyorlardı ya da daha başında olan adama bin tane kodlama dili öğretmeye çalışıyorlardı.

Hocam istediğiniz alana göre değişir. Ben yazılımı öğrenmek istiyorum diyorsanız Syntax'ı basit olan dillerden başlayarak mantığını ve algoritma kurmayı öğrenip ondan sonra farklı alana geçersiniz. Her şey bir dille olsaydı ne güzel memleket.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı