Yazılım İçin Notebook Önerisi

migration

Kilopat
Yazılım için kullanılacak bir notebook almak istiyorum. Çok ağır şeyler yapılmayacak ama tek istediğim mavi ekran falan vermemesi, donmaması, yavaş olmaması... Çünkü bir proje yaparken kimse projeyi geldiğin yere kadar kaydetmeden çıkış yapmak istemez.

Ben alabileceklerimi seçtim. Linkleri aşağı bırakıyorum. Lütfen aralarından birini önerin ve cidden bu işten anlayan birileri önerirse çok sevinirim. Bir de bazı notebookların ( geneli böyle) neden işlemci hızı 1.6? Normalde masaüstü bilgisayarımda 3.40 iken burada neden bu kadar düşük. Yavaşlık yapar mı? Yoksa notebooklar için normal mi?

1) Notebook 1

2) Notebook 2

3) Notebook 3

4) Notebook 4

5) Notebook 5

6) Notebook 6

7) Notebook 7

8) Notebook 8

Son düzenleyen: Moderatör:
1.6 GHz yazması bir sorun yaratmaz. Temel hızı o. Performans istedikçe artacaktır.
Yazılım için istiyorsunuz. Bu fiyata içinde MX150 ekran kartı bulunması gerek. SSD olmazsa olmaz. RAM'in 8 olması yeterli düzeyde.
Attığınız PC'lerden öncelikle kaç inc istiyorsunuz onu belirlemelisiniz.
Vatan bilgisayar olması zorunlu mu?
Hem normal bir HDD hem de SSD bulunduran bir 15.6 inc'lik model bulunmuyor bu fiyatlarda maalesef.
İlk önerim SSD'siz. SSD takviyesi yapıp çok iyi bir şekilde kullanabilirsiniz.
LENOVO IDEAPAD 320 CORE İ5 8250U 1.6GHZ-8GB RAM-1TB HDD-15.6''-2GB-W10

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı