3000 ₺ Yazılım İçin Notebook Önerisi

"Sırf içinde SSD var diye beş para etmeyen bir PC" yok.

Yazdığınız için verdim o listeyi. Düşük bütçede içinde SSD bulunduran ve aynı zamanda işlemci ve ekran kartı olarak iyi olan bir PC maalesef ki pek bulunmuyor. Biz de sonradan eklenemeyen işlemci ve ekran kartından kısmıyoruz, SSD'den kısıyoruz, ona göre öneri yapıyoruz. SSD her zaman eklenebilir ve kullanılabilir.

Yazdığınız için verdim o listeyi. Düşük bütçede içinde SSD bulunduran ve aynı zamanda işlemci ve ekran kartı olarak iyi olan bir PC maalesef ki pek bulunmuyor. Biz de sonradan eklenemeyen işlemci ve ekran kartından kısmıyoruz, SSD'den kısıyoruz, ona göre öneri yapıyoruz. SSD her zaman eklenebilir ve kullanılabilir.

O cümle:

"Sırf içinde SSD var diye beş para etmeyen bir PC" yok.

şeklinde değil. O cümle:

Ama henüz ortada "Sırf içinde SSD var diye beş para etmeyen bir PC" yok.

şeklinde.

Bu herhangi bir kelimeden 3 harfli olan hakaret sayılabilecek kelimeleri çıkarıp alıntılamak ve "aa bak ne dedii" gibi söylemlerde bulunmakla eşdeğer.

Ama henüz ortada "Sırf içinde SSD var diye beş para etmeyen bir PC" yok.

Cümlesinin açıklamasına gelecek olursak, konu sahibi arkadaşla konuştuğumuz süre içerisinde, benim sorduğum yani onun aklında bulunup bana söylediği ya da bizzat önerdiğim yani "henüz" ortaya atılmış ve "Sırf içinde SSD var diye beş para etmeyen bir PC" yok.

Bu konuşmamızın haricinde dünya genelinde "Sırf içinde SSD var diye beş para etmez PC" listesi çıkaracak olursak bu konuda ben de size destek sağlayabilirim.

Ama henüz ortada "Sırf içinde SSD var diye beş para etmeyen bir PC" yok. Piyasada pektabii içerisinde SSD bulunup beş para eden PC'ler de mevcut.

"Piyasada pek tabii içerisinde SSD bulunup beş para eden PC'ler de mevcut." "-de" ekinin getirdiği dahi anlamı burada bir önceki cümleyi destekleyerek "piyasa"dan bahsediyor. Eğer henüz ortada yok derken sadece bu konudan bahsediyorsanız cümlelerinize biraz daha özen gösterin.

Ayrıca SSD barındırmayan modelleri de listene kesinlikle katmamanı tavsiye ederim.
Bu fiyat civarında F/P bir PC yok maalesef.

"Piyasada pek tabii içerisinde SSD bulunup beş para eden PC'ler de mevcut." "-de" ekinin getirdiği dahi anlamı burada bir önceki cümleyi destekleyerek "piyasa"dan bahsediyor. Eğer henüz ortada yok derken sadece bu konudan bahsediyorsanız cümlelerinize biraz daha özen gösterin.

Kesinlikle haklısınız. Sonraki cümlemi hesaba katmadığım için böyle bir liste paylaşmanıza anlam verememiştim. Şuan bu açıklamayla birlikte daha sağlıklı okuyabildim.

Bu fiyat civarında F/P bir PC yok maalesef.

Her ne kadar bizim F/P algımıza bütün bileşenler dahil olsa da arkadaşın ısrarla ekran kartı istemediğini göz önünde bulundurarak ve F/P skalasından ekran kartını çıkardığımızda ya da minimuma indirdiğimizde kalan bileşenlerle SSD dahil bir F/P ürünü çıkarılabilir diye düşünüyorum. Özellikle iş odaklı bilgisayarlardan araştırma yaparak. Bundan kastım da bazı WorkStation adı altında Monster gibi firmaların çıkardığı bilgisayarlar değil de, dahili grafik kartı kullanıp diğer bütün bileşenlerin üst seviyede tutulduğu cihazlar. Yanlış anlamış olabilirim ama anladığım kadarıyla arkadaş bu şekilde bir öneri istiyor.

Her ne kadar bizim F/P algımıza bütün bileşenler dahil olsa da arkadaşın ısrarla ekran kartı istemediğini göz önünde bulundurarak ve F/P skalasından ekran kartını çıkardığımızda ya da minimuma indirdiğimizde kalan bileşenlerle SSD dahil bir F/P ürünü çıkarılabilir diye düşünüyorum. Özellikle iş odaklı bilgisayarlardan araştırma yaparak. Bundan kastım da bazı WorkStation adı altında Monster gibi firmaların çıkardığı bilgisayarlar değil de, dahili grafik kartı kullanıp diğer bütün bileşenlerin üst seviyede tutulduğu cihazlar. Yanlış anlamış olabilirim ama anladığım kadarıyla arkadaş bu şekilde bir öneri istiyor.

Ekran kartını düşürdüğümüzde işlemci de düşmeye başlıyor. İşte dediğim durum da burada başlıyor. Örneğin:
İşlemcisi iyi, ekran kartı kötü ve SSD'si olan (128 GB) 2522 TL olan bir PC:
En başından beri önerdiğim PC'de ise işlemcisi ve ekran kartı çok iyi, ancak SSD'si yok 2500 TL:
Demek istediğim sırf 128 GB SSD için ekran kartından vazgeçmek hiç ama hiç mantıklı değil.

Arkadaşım öneri istiyorsun, öneriyoruz. Daha ne istiyorsunuz? Söylediğiniz programlar için 3000 TL'lik PC gerekmiyor. 1500 TL'lik PC bile işinizi görür. Siz daha ne istediğinizi bilmiyorsunuz ki.

Bir şey mi dedim ? Öneri vermediler mi dedim ? Soruyorum sadece. 1500 TL'lik yeter mi ? Sanırım yazılım hakkında pek bilginiz yok. Lütfen daha bir şey yazmayın.

Arkadaşım öneri istiyorsun, öneriyoruz. Daha ne istiyorsunuz? Söylediğiniz programlar için 3000 TL'lik PC gerekmiyor. 1500 TL'lik PC bile işinizi görür. Siz daha ne istediğinizi bilmiyorsunuz ki.

ASUS TP410UR CORE İ5 7200U 2.5GHZ-8GB RAM-256SSD-14"-2GB-TOUCH-W10

Şahsen kendim kullanıyorum. Tüm Office 360, video, ses, resim düzenleme uygulamalarında tam performans veriyor. Bu arada önemli olan işlemcinin ana frekansı değil, maksimum frekansıdır. Bir laptop işlemcisi olduğu için düşük güç tüketen uygulamalarda işlemci gücünü de düşük frekansa çekerek güç tüketimi azaltır.
İşlemci 2017'nin 3. çeyreğinde çıkmış 8. nesil bir işlemcidir

GHz düşük geldi biraz. Az değil mi sizce de ? Turbo yaparsam işlemcinin ömrü kısalmaz mı ?

ASUS TP410UR CORE İ5 7200U 2.5GHZ-8GB RAM-256SSD-14"-2GB-TOUCH-W10

14 inc ve dokunmatık bu PC. İşlemcisi muadillerine göre düşük.

GHz düşük geldi biraz. Az değil mi sizce de ? Turbo yaparsam işlemcinin ömrü kısalmaz mı ?

Turboyu PC'nin kendisi yapıyor zaten sistem içinde. 1.6 GHz en düşük değer demek. Ama o PC için belirttim yorumumu, fiyatına göre çok yüksek ve alınamaz özelliklerde.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı