Yazılım meslekten özele geçilir mi?

sadece1eren

Hectopat
Gelecekte üniversite okumak istiyorum meslek lisesi yüzünden okuyamam korkusundan geceleri uyuyamaz oldum 11'de özele geçsem benim için faydalı olur mu? Şu an 1. dönem ortalamam 61 2. sözlülerle 70 olur gibime geliyor. Staj işi 11 ve 12'de eksik derslerimin olması gelecek kaygısı derken alıp götürüyor beni. Yazılım mühendisliği okumak çok istiyorum ve yazılımda yaşıtlarıma göre gayet iyiyim aklımdaki soru işretlerini yok ederseniz sevinirim.

Hocam herhangi bir üniversitede yazılım okurum diyorsanız 270 binden başlıyor mtok ile ama iyi bir yerde okumak istiyorsanız özel olur açığa olur dershane olur eksiklerinizi kapatmanız lazım 10. sınıftan sonra temel kültür dersleri alınıyor sadece. Meslek lisesi sınavları basit olur aslında bu kadar düşük OBP niz olmasını anlayamadım OBP biraz geriye atabilir sizi bence mtok avantajınızı kullanın derim şimdiden başlarsanız rahat yetişir. Yazdan dershaneye başlayadabilirsiniz biraz size kalmış.

Hocam herhangi bir üniversitede yazılım okurum diyorsanız 270 binden başlıyor mtok ile ama iyi bir yerde okumak istiyorsanız özel olur açığa olur dershane olur eksiklerinizi kapatmanız lazım 10. sınıftan sonra temel kültür dersleri alınıyor sadece. Meslek lisesi sınavları basit olur aslında bu kadar düşük OBP niz olmasını anlayamadım OBP biraz geriye atabilir sizi bence mtok avantajınızı kullanın derim şimdiden başlarsanız rahat yetişir. Yazdan dershaneye başlayadabilirsiniz biraz size kalmış.

Ha bir de ekliyim benim çifte vatandaşlığım bulunmakta üniversite sınavında bir etkisi bulunur mu?

Sanmıyorum sınavda bir etkisi olacağını üniversitede erasmusa falan girmek isterseniz olabilir.

@sadece1eren YÖS sınavına kayıt olabilirsiniz:
  • Mavi kartlı olanlar.
  • Yabancı uyruklu vatandaşlıktan sonradan Türk uyruklu vatandaşlığa geçenler.
  • Türk vatandaşı olup orta öğretimine yurt dışında başlayan ve bu eğitimi KKTC hariç yabancı bir ülkede tamamlayanlar.
  • Lise eğitimini KKTC dışında bir ülkedeki Milli Eğitim Bakanlığı Türk okullarında tamamlayanlar.

Geri
Yukarı