Yazılım mühendisi olmak için hangi bölümü okumak gerek?

Bilişim teknolojisi okuması lazım bende bu bölümü okuyorum sorunuz varsa sorabilirsiniz.
Ders olarak bölüm dersi proglamlama ve veri tabanı konusunda iyi olmalı.

Hocam yalnız konunun başlığında "yazılım mühendisi olmak için" yazıyor. Benim bildiğim kadarı ile sizin bölümünüzde mühendis olunamıyor. Bu demek değil ki yazılımcı olunmaz arkadaşa açıkladım zaten yukarıda. Yazılım bilmek için bölümü bırakın okul okumaya gerek bile yok aslında. Ama ünvanını "yazılım mühendisi" istiyorsa yazılım mühendisliği bölümünü okumalı.

Hocam yalnız konunun başlığında "yazılım mühendisi olmak için" yazıyor. Benim bildiğim kadarı ile sizin bölümünüzde mühendis olunamıyor. Bu demek değil ki yazılımcı olunmaz arkadaşa açıkladım zaten yukarıda. Yazılım bilmek için bölümü bırakın okul okumaya gerek bile yok aslında. Ama ünvanını "yazılım mühendisi" istiyorsa yazılım mühendisliği bölümünü okumalı.

Hocam başka bir mesajımda aynısını dedim zaten keşke önce onu okusaydınız.

merhaba konuyla alakası yok ama araya giriyorum kusura bakmayın :) 10 sene kadar öndr bilgisayar programcılığı bölümünü bitirdim. Kendi işimizi kurduk ama şuan bölümümle alakasız bir iş yapıyorum. Tekrar kendimi geliştirip yazılım kısmına dönmek istiyorum. Tavsiyeleriniz var mıdır?

Geri
Yukarı