Yazılım veya bilgisayar mühendisi olmak

yasuomu

Femtopat
Daha fazla  
Ben lise okuyorum ve ileride yazılım mühendisi mi bilgisayar mühendisi mi seçsem diye düşünüyorum fakat aklımda bazı sorular var üniversite falan okuyacağım.
Ve oyunlara ilgi duyan biriyim bu yüzden yazılım biraz daha iyi geliyor gibi fakat gelir, çalışma saatleri gibi etkenler fikrimi değiştiriyor ve bilgisayar mühendisiyle yazılım mühendisi arasında kalıyorum ve şu an 9.sınıfım notlarım vs. kötü ve bunları geliştirmek ve biraz araştırıp öğrendiğim kadarıyla matematik ve İngilizcemin iyi olması gerekiyormuş, gerçekten bunları da geliştirip bir yazılımcı olmak istiyorum tavsiyeleriniz nelerdir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayar muhendisiyle yazilim muhendisinin is alanlari farkli degil en azindan bizim ulkede. Yazilim bolumu, bilgisayar bolumunun agir donanim ve elektronik derslerden arindirilip daha cok yazilima odaklanmis halidir. Ikisinden de mezun olup yazilimla alakali bir ise girebilirsin. Senin nezdinde bir oyun firmasi diyelim. Sende arayacaklari ilk sey kullandiklari motora bagli olarak C Sharp ya da C++ bilgisi. Sen yazilim mezunusun basvuramazsin demezler. Dogrudan donanim isine basvurmayacagin surece diploma nezdinde ikisi de esit.

12. sınıfa gelene kadar karar vermiş olacaksınız diye düşünüyorum. Oyuna ilgiliyseniz yazılım kısmına iki taraftan da girip ilerleyebilirsiniz. Donanım kısmından ilerlemek istediğinize karar verirseniz bilgisayara gidersiniz. O yüzden şimdilik İngilizceye ve derslerinize odaklanın.

Geri
Yukarı