Yazılım mühendislği nasıl?

Mr.ery

Hectopat
Şimdi ben yazılım mühendisi olmak istiyorum merak ettiğim konu şunlar.

1: Program yazmak çok mu zor yoksa alışınca kolay ya da normal bir iş mi?
2: Yazılım mühendisleri Türkiye'de iş bulabilir mi?
3: Aşırı üst seviye bilgisayar gerekiyor mu yoksa ortalama bir bilgisayar yeterli mi?
4: Ve Türkiye'de iş bulunabilirse ortalama ne kadar para kazanır?
5: Evde çalışma imkanı her yerde var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdi ben yazılım mühendisi olmak istiyorum merak ettiğim konu şunlar.

1: Program yazmak çok mu zor yoksa alışınca kolay ya da normal bir iş mi?
2: Yazılım mühendisleri Türkiye'de iş bulabilir mi?
3: Aşırı üst seviye bilgisayar gerekiyor mu yoksa ortalama bir bilgisayar yeterli mi?
4: Ve Türkiye'de iş bulunabilirse ortalama ne kadar para kazanır?
5: Evde çalışma imkanı her yerde var mı?

1. program yazmak alışırsan kolaylaşabilir.
2. bulabilir.
3. yapacağınız programa bağlı ama çoğunlukla iyi bilgisayarlar kullanıyorlar.
4. bir arkadaşım antivirus saldırı ve DDoS attack koruması programı yapıp satıyordu her ay şirket başına biner biner para alıyor.
5. her yerde çalışma imkanı var. Hatta bazı yazılımcılar gezerek yapıyor bu işi.

Ne olduğunu bilmediğin bir mesleği neden olmak istiyorsun?

Önce hangi meslek ne iş yapar onu öğren sonra olmak istediğin mesleği söylersin.

Öncelikle hepsine cevap veremem fakat yazılım mühendisliği öğrencisiyim bildiğim bir iki şey var.
1.tabii ki bolca zorluğu var özellikle alt seviye diller ile başlanacaktır ve biraz karışık gelebilir ama kolay meslek var mı bilmiyorum.
2.evet fakat çoğumuz yurt dışı düşünürüz( mühendislik iş ilanlarının çoğu bilgisayar yazılımdır )
3.hayır herhangi bir Core I3-I5 mimarili laptop işinizi görür ( çok eski olması dahi sorun olmayacaktır )
4/5 hala cevaplayamadığım sorular bir gün kendi deneyimlerimi anlatırım umarım.

Ne olduğunu bilmediğin bir mesleği neden olmak istiyorsun?

Önce hangi meslek ne iş yapar onu öğren sonra olmak istediğin mesleği söylersin.

Mesleğin ne olduğunu biliyorum ama yazdığım soruları yazılımcı olmayan biri bilemez mesela sen doktor olmak istiyorsun bir doktora bu iş zor mu diye soruyorsun doktor yapma bu işi bilmiyorsun demesi mantıklı mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı