Nasıl yazılım mühendisi olunur?

sw1ndddddd

Femtopat
Daha fazla  
Yazılım mühendisi olmak istiyorum ama matematik yapamıyorum.😖
Tavsiyelerinizi bekliyorum. 11.sınıfa geçtim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sınavı kazanmaya bak gerisi gelir. Yazılımda öyle hunharca matematik bilmek gerekmiyor. Birçok matematik sevmeyen, düşük not alan tanıdığım bu işi yapıyor.

Ne kadar istekli olduğuna bağlı. Gerçekten can atıyorsan bu iş için, matematiği de halledersin. Tamamen sana kalmış bir durum. Önünde matematiğin içinden geçebilmek için aşağı yukarı 3 yıl süren var. Bu sene ve önümüzdeki sene çalışsan hadi bir sene de daha iyi bir puan için mezuna kalsan 3 sene matematik çalışmış olacaksın. Tamamen senin iradene ev ne kadar istediğine bağlı.

Sınavı kazanmaya bak gerisi gelir. Yazılımda öyle hunharca matematik bilmek gerekmiyor. Birçok matematik sevmeyen, düşük not alan tanıdığım bu işi yapıyor.
İyi yerlere girmek için notların iyi olması gerekiyor, bu ülkede yetenek ile bir şeyler başarmak zor, akademik anlamda tabii.

Bize öğretilen matematik ile yazılımda gereken matematik farklı biz de matematik ezberci, deneysel, gerçek hayata uyumsuz. Yazılımda bize gereken pratik matematik bunu da kod yaza yaza kendini geliştirirsin zaten. Başlamak bitirmenin yarısıdır. :)

İyi yerlere girmek için notların iyi olması gerekiyor, bu ülkede yetenek ile bir şeyler başarmak zor, akademik anlamda tabii.
Artık anlamı kalmadı herkesin diploması var, gelecekte daha da diploma çöp olacak. En iyisi makale ve kitaplar ile kendini geliştirmek. Bir şey ne kadar fazlaysa o kadar değersizdir.

Son düzenleme:

İyi yerlere gelmek için notlarının değil pratiğinin iyi olması gerekiyor. Örnekle özelde okuyan arkadaşımın notları gayet iyi fakat doğal değil. Belki "yazılım mühendisi" olamazsınız ama iyi bir yazılımcı olabilirsiniz. Üstelik bunun için önde gelen üniversitelerde okumaya gerek yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı