Yazılım mühendisliği için laptop önerisi

nowe

Hectopat
Merhaba, yazılım mühendisliği kazanan yeğenim için dizüstü bakmaya karar verdim. Bu konuda bilgi sahibi olanlardan tavsiye istemekteyim. Windows tabanlı mı yoksa iOS tabanlı mı tercih etmeli? Bir de model olarak önerebileceğiniz modeller var ise yazabilirseniz harika olur. Bütçe belirtmedim. Bu tarz işler için yüksek performans gerekli olur sanırım tabii fiyatta yüksek olacaktır.

Merhaba, yazılım mühendisliği kazanan yeğenim için dizüstü bakmaya karar verdim. Bu konuda bilgi sahibi olanlardan tavsiye istemekteyim. Windows tabanlı mı yoksa iOS tabanlı mı tercih etmeli? Bir de model olarak önerebileceğiniz modeller var ise yazabilirseniz harika olur. Bütçe belirtmedim. Bu tarz işler için yüksek performans gerekli olur sanırım tabii fiyatta yüksek olacaktır.
Eger hiç oyun oynamayacaksa Apple dusunulebilir. Fiyatlari uçuk ama tam yazilimci laptobu. Ama oyun da oynayacaksa orası ayrı.

MacBook’lar yazılım için iyidir. Hizli, sessiz, ince ve hafif. Aynı zamanda pili de en uzun dayanan modellerden. iPhone’lara yazılım geliştirmek için Apple bilgisayar şart olduğu için de yeğeninin işine yarar, o sektöre yönelirse. Ancak ağır grafik tasarım gibi işlere gireyim derse, yapay zeka zart zurt yapayım derse, oyun oynayayım derse iş değişir. NVIDIA ekran kartlı Windows laptop şart olur. 4060 adam olana çok bile.

Ha şöyle ya millet abartıyor be abi. Hepside aynı laptop.

MacBook'lar yazılım için iyidir. Hizli, sessiz, ince ve hafif. Aynı zamanda pili de en uzun dayanan modellerden. IPhone'lara yazılım geliştirmek için Apple bilgisayar şart olduğu için de yeğeninin işine yarar, o sektöre yönelirse. Ancak ağır grafik tasarım gibi işlere gireyim derse, yapay zeka zart zurt yapayım derse, oyun oynayayım derse iş değişir. NVIDIA ekran kartlı Windows laptop şart olur. 4060 adam olana çok bile.

Macboğun parasıda güzel ne haber.

@butcesizgameriste iOS’a yazılım geliştirmek için Mac gerekli. Yazılım mühendisi adam elinde USB’yle Mac mi arayacak kodlarını derletmek için? Bana bütçe söylenmemiş, yazılım mühendisine uygun laptop sorulmuş. En uygun modellerden birisi MacBook’dur, tartışmaya kapalı.

oyun amacı olmayacak kız nihayetinde. öyle oyun tarafına meyili yok sonuçta. peki madem apple yazılım tarafında iyi ben bu arada şöyle bir modellere de baktım m2 almak daha mantıklı duruyor sanırım sonuçta güncel teknoloji.. bir de windows tarafında aşağıdaki notebooku gördüm..fiyat olarak macbookpro 13 ile eş değerlerler. ne dersiniz? taşıması biraz zahmetli farkındayım.. daha 15.6 modelleri de vardır i5 -i7 13 nesil. gerek var mı yoksa apple deyip son noktayı koymak mı gerekir.. örnek olsun diye modeli belirttim illa bu model olacak diye diretmiyorum..

Monster Abra A7 V14.5.2 Intel Core I5 13500H 32 GB Ram 1 Tb SSD 6 GB Rtx 4050 Freedos 17,3" Fhd 144​

okulda windows tabanlı yazılım dersleri mi veriliyor bu konuda da pek bilgi sahibi değilim.

Son düzenleme:
oyun amacı olmayacak kız nihayetinde. öyle oyun tarafına meyili yok sonuçta. peki madem apple yazılım tarafında iyi ben bu arada şöyle bir modellere de baktım m2 almak daha mantıklı duruyor sanırım sonuçta güncel teknoloji.. bir de windows tarafında aşağıdaki notebooku gördüm..fiyat olarak macbookpro 13 ile eş değerlerler. ne dersiniz? taşıması biraz zahmetli farkındayım.. daha 15.6 modelleri de vardır i5 -i7 13 nesil. gerek var mı yoksa apple deyip son noktayı koymak mı gerekir.. örnek olsun diye modeli belirttim illa bu model olacak diye diretmiyorum..

Monster Abra A7 V14.5.2 Intel Core I5 13500H 32 GB Ram 1 Tb SSD 6 GB Rtx 4050 Freedos 17,3" Fhd 144​

okulda windows tabanlı yazılım dersleri mi veriliyor bu konuda da pek bilgi sahibi değilim.
Monster almayın cok pisman olursunuz. Ya 13 inç M2 alın ya da windows bir sistem alın. Verilen dersleri sorun ona göre alın derim.

Yeni konular

Geri
Yukarı