Yazılım mühendisliği için MacBook Air alınır mı?

Bütçe
20000

ProofStriket

Kilopat
Yer
Ankara, MAMAK
Daha fazla  
Merhaba, bu sene yazılım mühendisliğini kazandım. Laptop almayı düşünüyorum. Aklımda M1 MacBook Air var. Sizce yazılım mühendisliği için MacBook Air alınır mı? Oyun olarak sadece LoL CS tarzı oyunlar oynarım. Yönelmek istediğim alan mobil uygulama geliştiriciliği. Bir de sizce 16 GB almaya değer mi? Yoksa 8 GB RAM yeterli olur mu (arada 3500TL fark var)?

Merhaba, bu sene yazılım mühendisliğini kazandım. Laptop almayı düşünüyorum. Aklımda M1 MacBook Air var. Sizce yazılım mühendisliği için MacBook Air alınır mı? Oyun olarak sadece LoL CS tarzı oyunlar oynarım. Yönelmek istediğim alan mobil uygulama geliştiriciliği. Bir de sizce 16 GB almaya değer mi? Yoksa 8 GB RAM yeterli olur mu (arada 3500TL fark var)?

Ben M1 Pro modelini aldım, Java ve JavaScript için kullanıyorum gayet memnunum. Tavsiye ederim, ve mümkünse 16 GB al:)

Öncelikle hayırlı uğurlu olsun eğer Java anys gibi programlar için ideal bir bilgisayar kullanınca anlayacaksınız emin olun.

Lisans eğitiminde C# Form dersleri göreceksen M1 işlemcide C# Form uygulaması geliştirebilir misin bunu araştırmalısın.

IOS uygulama geliştirmek için Apple cihaz avantajına olur. Yani lisans eğitimine ve yöneleceğin alana göre platform desteğini araştırmalısın.

Uyumsuz programlar ile uğraşacaksın, uyumlu versiyonu arayıp duracaksın. Bazı programların Mac desteği yok, diğer öğrenciler işine bakarken siz sap gibi ortada kalabilirsiniz. Kısaca lisans eğitiminde Mac kullanmayın iş hayatına atılınca kullanırsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı