Yazılım mühendisliği için nasıl bir laptop alınmalı?

Ailesinden istediğini ister, bu beni veya başkasını alakadar eder mi? Etmez. Arada oyunda oynayacağım demiş illa başlıkta belirtmesi mi lazım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Konu çok saçma yerlere gitmiş, adam oyun oynayabilir ama "ilerde böyle bir planım var" diyip yazılımla ilgili bazı düşüncelerini, ikilemlerini sormuş. Ailesine ne diyeceği onu ilgilendirir de "ailesine yalvarır gibi başlık açmış" argümanı aşırı saçma. Anasına babasına burayı mı gösterecek adam? Bende zamanında buna benzer bir başlık açıp "yazılımla ilgili işlerimi görür mü?" diye bir laptopu sormuştum. Gittim o laptopu aldım , oyun da oynuyorum. Anlamıyorumki bu kadar agresiflik niye?
Konu zaten kirli hocam, biraz mantıklı konuşuyorum o kadar.
Açtım konuya bakıyım dedim, belki arkadaşlar bazı programlarla ilgili yorum yaparlar, bikaç tüyo yakalarım diye. Konunun yarısı sizin "niye böyle yazıyor, ailesini kekleyecek" yakarışlarınızla kaplanmış. Konuyu kirleten sizsiniz. Bir de konu zaten kirli diyorsunuz.

Ki adam tabletini , elindeki sistemini, internetten elde ettiği geliri koyup alıcam demiş. Ailesiyle ne alakası var?

Oyun oynamak için yazılım mühendisliğini mi bahane buluyorsunuz anlamadım? Grafik tasarım yapmıyorsanız ne gerek var bu kadar güce? RTX 3060'mış, bende ekran kartı bile yok, yazılımcılık yapabilirim ama istersem.

Bir de üniversite sınavına hazırlanıyorum, "yazılım mühendisliği düşünüyorum" demişsiniz. Daha sınav olmadan ne bilgisayarı daha hemen?
yazdıgım metini duzgun okusaydınız neden bu dusunceye girdigimi anlayabilirdiniz belki. laptopu oyun amaclıda kullanacagımıda belirttim

Hocam yazılım için alacağınız bilgisayar da size bağlı. Eğer hem oyun programlayacaksanız hem oynayacaksanız ekran kartı çok önemlidir fakat RTX 3060'lık bi laptop bulmanız 15 bin TL gibi bir bütçe ile imkansız. Benim bildiklerim bunlar fakat detaylı araştırmak lazım böyle konuları.
biliyorum üstüne biraz daha ekleyebilirim yada 2. el kısmına yönelebilirim

Meraktan soruyorum, internet üzerinden nasıl gelir sağlıyorsunuz?
Video Kurgu

Ki ben sattım her şeyimi laptop alıyorum diye bir şey yazmadım böyle bir yorumu neye dayanarak yazabiliyosun. Burada böyle bir kararın ne kadar dogru olacagını bilir kişilere danışmak istedim ne bu tepki yani parası senden falan cıkıyorda haberimizmi yok.

Son düzenleme:
Hayır doğru. Swift kodlamak için Mac gerekli.
VirtualBox ya da VMware üzerine MacOS sanal kurulum yapıldığını biliyor muydunuz?

Eklemeyi unutmuşum, Swift programlama dili cross platform yani her türlü platformda çalışabilen bir programlama dilidir (Windows, Linux, macOS) Swift kodu yazıp çalıştırmak için bir Apple cihazına ihtiyaç yok.

Geri
Yukarı