Bilgisayar/Yazılım Mühendisliği için nasıl bir laptop alınmalı?

Bütçe
en fazla 11.000'in biraz üstü.
Monster marka bilgisayara sahibim. A7 v11.3 modeli. Memnunum. Şu an da %10 GERÇEK indirim var Monster'de. Yönelmeni önerebilirim. Fiyat anlamında 1-2 ay daha beklersen sıkıntı çekebileceğini düşünüyorum. Tüm piyasa pahalılanma üzerine kurulmuş gibi. Bundan dolayı)
-
Bil. müh. için gereksinimler ise 8-9-10. nesil, min. 8gb ram, min. 500gb ssd. Yani müthiş pclere ihtiyacın yok fakat almışken de güzel bir şey alıp yola devam etmek daha avantajlı diye düşünüyorum.

Monster marka bilgisayara sahibim. A7 v11.3 modeli. Memnunum. Şu an da %10 GERÇEK indirim var Monster'de. Yönelmeni önerebilirim. Fiyat anlamında 1-2 ay daha beklersen sıkıntı çekebileceğini düşünüyorum. Tüm piyasa pahalılanma üzerine kurulmuş gibi. Bundan dolayı)
-
Bil. müh. için gereksinimler ise 8-9-10. nesil, min. 8gb ram, min. 500gb ssd. Yani müthiş pclere ihtiyacın yok fakat almışken de güzel bir şey alıp yola devam etmek daha avantajlı diye düşünüyorum.
Bende almışken iyi olsun uzun yıllar gitsin istiyorum.
Macbook M1 girişleri çok az. Aslında yeni macbook air'ları bekleyebilirim.
Thinler ısınma sorunlu diye biliyorum ve bunun için 12 bine çıkmam.

Bende almışken iyi olsun uzun yıllar gitsin istiyorum.

Macbook M1 girişleri çok az. Aslında yeni macbook air'ları bekleyebilirim.
Thinler ısınma sorunlu diye biliyorum ve bunun için 12 bine çıkmam.
Monster konusunda biraz yardımcı olayım.

Monster konusunda biraz yardımcı olayım.

Güzel örnek olmuş.
Bu yönden şikayetçi çok.

Android Studio için güçlü işlemci lazım. O yüzden iyi bir bilgisayar seçmelisin. Eğer Android Studio kullanacağım dersen seni uzun yıllar götürebilecek bir önerim budur . https://www.hepsiburada.com/lenovo-...egori-genel&wt_af=go.19518.kategori-genel.cpa

Ayrıca Technopat Laptop Tavsiyelerine bakabilirsin.

Peki bu alınır mı en az 5 yıl iyi bir şekilde götürür mü?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı