Yazilim mühendisliği İş İmkanları

BABA

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Herkese selamlar. Bu yıl üniversite sınavına gireceğim. Yazılım Mühendisliği düşünüyorum bu mesleğin geleceği hakkında bilgi edinmek istiyorum. Severek yapacağım bir meslek benim için çalışırımda bilgisi olan beni aydınlatabilir mi??

Merhaba! Öncelikle konunuz yanlış yerde açılmıştır. İŞ-KUR'a göre yazılım mühendisliği geleceğin 10 mesleği içerisinde 1. sırada yer almaktadır. Bu meslek sadece web programlacığından ibaret degildir. Yazılım Mühendisliği ileri teknoloji uygulamalarında ve modern iş dünyasında hayati önem taşıyan bir bilim dalıdır. Her gün yaygın olarak kullandığımız bilgisayarlar, bankacılık sistemleri, telefonlar, tıbbi ekipman ve teşhis cihazları, enerji sistemleri, tasarım ve imalat uygulamaları yazılımlar olmaksızın önemli işlevlerini yerine getiremezler.Yazılım Mühendisleri kullanıcı ihtiyaçları, maliyet kısıtları, teknik ve ekonomik yapılabilirlik, güvenilirlik, emniyet, bakım-onarım kolaylığı, ürün kalitesi ve zamanında teslim vb. faktörleri gözönüne alarak mühendislik biliminin sistem yaklaşımıyla en etkin yazılımı geliştirmekle sorumludurlar.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı