Yazılım mühendisliği iyi midir?

Hromynet

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Ben yazılım mühendisi olmak istiyordum ama puanım yetmediği için bir meslek lisesinde metal bölümüne yerleştim ama bölümü istemediğim için sadece elektrik ve elektronik bölümü olan bir okula geçtim. Elektrikçilik de baba mesleği kaynakçılık. Neyse de elektrikçiliği yaparım ama üzerime sürekli bir baskı uygulanıyor yok kaynakçılık mis gibi meslekti sen gittin başka okula falan. Ağlamadığım 1 günüm yok psikolojim bozuldu mutsuzluk huzursuzluk gelecek kaygısı. Hepsini Karma bir şekilde yaşıyorum bunlara rağmen mutlu olmaya çalışıp hala hayallerimin peşinden gidip yazılım öğrenmeye çalışıyorum ama bazı yazılım mühendisleri parayı kırmış bazıları sürünüyor. İşsiz kalıp aileme karşı mahcup olmak da istemiyorum her gün hayatı sorguluyorum sorgulaya sorgulaya hayatım karardı şu an okuduğum elektrik okulu paralı bir okul. Düşünüyorum ben bu okul hak etmiyorum falan diye. Diyeceklerim bu kadar ben bu baskıdan kurtulmak istiyorum bir kaçış yolu falan yok mu? Ya da bilmiyorum belki de ben fazla abartıyorumdur.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı