Yazılım mühendisliği vs bilgisayar mühendisliği

rruzga3

Femtopat
Daha fazla  
Bu sene liseye başlayacağım biliyorum bölüm seçme 10.sınıfta ama şimdiden yazılım mühendisi mi yoksa bilgisayar mühendisimi seçmeliyim karar veremedim daha çok Python, JavaScript, C#, C++ falan ya da HTML gibi şeylere ilgim var. Hangisini seçmeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sene liseye başlayacağım biliyorum bölüm seçme 10.sınıfta ama şimdiden yazılım mühendisi mi yoksa bilgisayar mühendisimi seçmeliyim karar veremedim daha çok Python, JavaScript, C#, C++ falan ya da HTML gibi şeylere ilgim var. Hangisini seçmeliyim?

10.sınıfta alan seçiceksin bu iki bölüm için sayısal alanını seçmen lazım.

Bilgisayar Mühendisliği. "Computer Science"ın Türkiye versiyonu. Daha kapsamlı ve daha iyi üniversitelerde var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayar mühendisliği yazılımı da kapsar, daha mantıklı.

İlgin olan şeylerin hepsi birbirinden farklı. Seçeceksin birini. Biz seçemeyiz senin yerine. Python bilimsel zart zurtlarda, yapay zekada kullanılır. C#, C++ Windows uygulamaları, oyunlar falan. JS, HTML, CSS direkt web.

Bilgisayar mühendisliği yazılımı da kapsar, daha mantıklı.

İlgin olan şeylerin hepsi birbirinden farklı. Seçeceksin birini. Biz seçemeyiz senin yerine. Python bilimsel zart zurtlarda, yapay zekada kullanılır. C#, C++ Windows uygulamaları, oyunlar falan. JS, HTML, CSS direkt web.
Web i seçeyim o zaman teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı