Yazılım nasıl Öğrenilir/Pekiştirilir?

AIroe

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen RX 580 - 8 gb
MSI Z390 A PRO
İntel i7 9. Nesil
16 GB Ram
1.5 TB HDD
500 GB SSD
Meslek
Öğrenci
Birkaç haftadır C# öğreniyorum ve şu an değişkenlerdeyim. Fakat bir sorun var: Kendimi verimsiz ve öğrenemeyen biri olarak görüyorum. Yani dersi izledikten sonra hocanın öğrettiği gibi bir şey yapmayı deniyorum fakat olmuyor. Öğrendiklerimi nasıl pekiştirebilirim, öğrendiklerim aklımda durmasını nasıl sağlayabilirim?

Yasin 17. En iyi seçenek bence okulunu okumak ve okurken kendini de güçlendirmek. Okul boş diyen gevezeler de türer ama sen bakma, ne olursa olsun. Dediğim gibi, yazılım sıralamaları ortalama 50-150k civarı. Birkaç seneye daha da artar. İyi çalışıp iyi bir yerde oku ve kendini de bu alana ada. O zaman bu işin duayeni olursun.

Birkaç haftadır C# öğreniyorum ve şu an değişkenlerdeyim. Fakat bir sorun var: Kendimi verimsiz ve öğrenemeyen biri olarak görüyorum. Yani dersi izledikten sonra hocanın öğrettiği gibi bir şey yapmayı deniyorum fakat olmuyor. Öğrendiklerimi nasıl pekiştirebilirim, öğrendiklerim aklımda durmasını nasıl sağlayabilirim?
Dostum birebir aynı durumdan müzdarip olduğum dönem oldu. Böyle hocayla birlikte yaparken yazıyosun ama geriye dönsen hocayı izlemeden yazsan yazamayacaksın gibi değil mi ? Ya da bu kadar bilgiyi bir projede nasıl döküp, toplayacağım vb. Bunlar zamanla gidecek, bir çözümü yok. Öğrenmeye açık ve gerçekten istiyorsan kesinlikle devam et öğrenmeye. Gerekirse 2.kez tekrarla ama gerek olmayacak muhtemelen ufak ufak projeler yap en basit olanlarından başlayarak.

Benimde bu yaz tatili full boş azıcıkta olsa yazılım öğrenip kendimi geliştirmek istiyorum nereden başlamalıyım.

Dostum kişiden kişiye değişir ama bir şey sormak istiyorum. Birkaç haftadır C# öğreniyorum diyorsun. Bu süreyi 3 hafta olarak varsayalım. 3 haftadır C# öğreniyorsun ve halen değişkenler konusundasın. Ve üstüne üstlük geri olduğunu düşünüyorsun. O zaman buna bakarsak, öğrenme şeklin yanlış. Ben dediklerinden bunu çıkardım.

Günlük 1-2 saat çalışsan bile 3 haftada değişkenler konusunu geçerdin diye düşünüyorum. Çünkü zaten değişkenlere kadar kolay. Tam olarak nasıl öğrendiğini açıklarsan, ona göre öneri verebilirim.

Geri
Yukarı