Yazılım öğrenmeden önce İngilizce öğrenmeli miyim?

Angels777

Femtopat
Daha fazla  
13 yaşındayım ve hedefim yazılımcı olmak. Bunu araştırdığımda çoğu kaynak yazılım dili İngilizce olduğu için İngilizce öğrenerek başlamam gerektiğini söyledi. Ortalama bir İngilizcem var ama bilemiyorum. Sizce İngilizceyi tamamen öğrendikten sonramı başlamalıyım?

Bazı kalıpları ve terimleri(yazılımsal terimlerden kastım) öğrenmeniz başlangıçta yeterli olacaktır. Yazılım ve İngilizce konusunda kendinizi aynı anda geliştirebilirsiniz.

İngilizce öğrenip direkt İngilizce kaynaklardan öğrenmen çok daha iyi olur.

YouTube'da arama yaptığımda şu konuda çıkan ilk Türkçe kaynak bu. İzlenme sayısına bak. Rezalet.

Ama Türkçe C/C++ eğitimlerine baksan çok bilmiş kişilerin anlattığı dolusuyla eğitim bulabilirsin.
İngilizce arattığımda ise yüz binlerce izlenmesi olan videolar çıkıyor. Ki bunlar seri eğitimlerde de olan videolar.

Boş olan sensin. 2 gün sonra yaptığın boş işin farkına varacaksın. YouTube'tan izlemekle olmuyor.
İsteyen çabaladığı sürece bilim insanı bile olabilir. Sen boşsun. Hiçbir işe yarar yönün yok ve gelmiş burada boş boş millete laf atıyorsun. Millete "Sen yazılımcı olamazsın, sen şu olamazsın, sen bu olamazsın" diyeceğine önce kendine bak.
Bunları boşver, çabalarsan istediğin mesleği elde edebilirsin 👍

"Milletin her haltına laf atam hawli olam bakayım."

Yeni konular

Geri
Yukarı