Yazılım öğrenmek nasıl eğlenceli hale getirilir?

Taha_akggg

Femtopat
Daha fazla  
Yazılıma başlayacağım yol haritam hazır ama öğrenmeye tam başlayayım diyorum sıkılıyorum. Bunu eğlenceli bir şekle nasıl uygulayabilirim?

Yazılıma başlayacağım yol haritam hazır ama öğrenmeye tam başlayayım diyorum sıkılıyorum. Bunu eğlenceli bir şekle nasıl uygulayabilirim?

Önce hangi alana yöneleceğiniz önemli. Tavsiyem Python ile başlamanızdır YT'da çok fazla eğitim videosu var. Python'u öğrenirken izlediğin videodaki adımları kendin yapmaya çalış ve test et bir de en önemli unsur kararlı olmaktır.

Hangi programlama dili ile ugrasiyorsunuz? Kendinize problem yaratip onu cozmek icin arastirma yapmak isi eglenceli hale getirebilir. Kod yazarken sikiliyorsaniz YouTube'da eglenceli programlama iceriklerine veya oyunlara bakabilirsiniz. Ben genelde oyle yapiyorum.

14 yaşındayım ve 5-7 yıldır ilgimi çeken ve sürekli başlamayı isteyen. Sürekli haberleri/güncellemeleri takip eden biriyim. Sizce nasıl ilgimi çekmesin?

Node.js ile başlayım ilk projemi discord.js ile yapmayı planlıyorum.

Bence eğlenceli olması için herhangi bir şey yapmaya gerek yok. Mesela ben C# başlamıştım Udemy kurslarından. Bildiğin canım çekiyordu ve sürekli bir şeyler yapmak istiyordum. Ve o tek başına koddaki hatayı bulup düzeltip hata verdirmeden bir şeyleri başarmanın hazzı bambaşka. Tabii ben amatörüm daha önümde çok yol var şu an bu kadar keyif alıyorsam ileride ne kadar alırım kim bilir. Neyse lafım kısası demem o ki seviyorsan yazılımın kendisi eğlenceli zaten.

14 yaşındayım ve 5-7 yıldır ilgimi çeken ve sürekli başlamayı isteyen. Sürekli haberleri/güncellemeleri takip eden biriyim. Sizce nasıl ilgimi çekmesin?

Discord.js dokümanlarinin kendine hayri yok. Once vanilla JS ile kodlamayi ogren ve doküman okuma becerisi edin.

O kadar doküman okudum, simdiye kadar discord.js kadar berbat yazilmis doküman gormedim. O yuzden onu anlaman biraz zor olacak.

Hocam mesela ben Discord'a 3,4 sene önce bot yapıyordum eğlenceliydi ilgimi çekiyordu. Ama sen sıkılıyorum diyorsun birilerine bakıp bir işi yapıyorsan özeniyorsun.

Insan merak ettigi seyi ogrenirken sikilmaz, demek ki seni eglendirmiyor bu alanda yeni bir seyler ogretmek.

Sürekli haberleri/güncellemeleri takip eden biriyim. Sizce nasıl ilgimi çekmesin

Uzaktan hobbyist kafasiyla takip etmek eglencelidir cunku ama kollari sivayip isin icine girince is degisir.

Ayrica uzun bir yolun sonunda varacagini dusundugun yerin ilgini cekiyor olmasi o yolu yurumek icin gerekli fakat yeterli degildir.

Geri
Yukarı