Yazılım öğrenmek

@Ecmel katılıyorum. Tonlarca konu var bir kaçını okusanız zaten isteğinize ulaşırsınız. Araştırın öncelikle. Ne yapmak istediğine göre öğrenmek isteyeceğiniz dil de değişebilir. Udemy'den kurslara bakabilirsiniz.

Hayır, ilk olarak genelde Python ile başlanır.
Nerede yazıyor bu? Gezdiğin YouTube kanallarında mı? "Şu dille başlanır" diye bir şey yok. Python'ı bu kadar hype yapan ne hala anlamadım.

Python birçok yerde işe yarıyor.
Ne için kullanılıyor desem acaba cevaplayabilecek misin? O gördüğün ve duyduğun işte her firma Python kullanıyor kısmında, tamamen Python kullanılmadığını, bazı şeyler için kullanıldığını ne zaman öğreneceksin mesela?

Merhaba, sorduğunuz sorular çok geniş kapsamlı. Sonuçta yazılımda bir sürü alan var ve hepsinin de ayrı iş imkanı var. Bir an önce iş bulayım diye bir olay zor. Öncelikle sizin programlamanın mantığını kavramanız lazım. Bunun için de önce algoritma altyapısına sahip olmanız gerek. Youtube'da "algoritma dersleri" diye arattırırsanız bir sürü video çıkar. Daha sonra en azından programlamanın ne olduğunu anlayınca Python gibi diğer dillere nazaran syntax(yazım) olarak kolay olan bir dille başlamanız size iyi bir başlangıç sunar. Bundan sonra hangi alana yöneleceğinize karar verip o alandaki en verimli dillere geçiş yapmanız uygun olur. Örnek olarak Kotlin dili Android için uygulama geliştirmede kullanılır. Javascript web sitelerinin kullanıcıyla iletişim kurmasını sağlar... vs. Tüm bunları Google'da aratarak bulabilirsiniz. Ama tabii ki tüm bunlar bir süreç. Kimse 3-5 ayda iş bulacak seviyeye gelmiyor, bu kadar insan boşuna senelerini bu sektöre vermiyor. O yüzden acele etmeniz bir şey ifade etmez.

Ne için kullanılıyor desem acaba cevaplayabilecek misin? O gördüğün ve duyduğun işte her firma Python kullanıyor kısmında, tamamen Python kullanılmadığını, bazı şeyler için kullanıldığını ne zaman öğreneceksin mesela?
python ile işlemler yapılabilir genelde ilk başlayanlar boy kilo endeksi yapıyor

robotik kodlama yapılabilir

yazılımlar yapılabilir.

Nerede yazıyor bu? Gezdiğin YouTube kanallarında mı?
Çevrem python ile başladı hep hiç pythona başlayanlar için tavsiye videosu izlemedim.

bu kadar hype yapan ne hala anlamadım.
Çoğu şey python ile yapılabiliyor.

Python ile işlemler yapılabilir genelde ilk başlayanlar boy kilo endeksi yapıyor.

Robotik kodlama yapılabilir.

Yazılımlar yapılabilir.

Çevrem Python ile başladı hep hiç pythona başlayanlar için tavsiye videosu izlemedim.

Çoğu şey Python ile yapılabiliyor.

Tamam da bunlar diğer programlarla da yapılıyor. Hangisinin dili daha iyi geldiyse onla başlasın.

@Silinen üye Ben ne kadar açıklasam da sen dediklerimin hiçbirini almayacaksın. O yüzden konuyu değiştirmemek adına sessiz kalıyorum. Bir konu hakkında bilgi sahibi olduğun zaman konuya yazarsan daha sağlıklı olur. İyi forumlar.

Ayrıca Python hakkında da iyice bir araştırma yapmanı öneririm.

Tamam da bunlar diğer programlarla da yapılıyor. Hangisinin dili daha iyi geldiyse onla başlasın.
Konu sahibi benden öneri istemiş bende python ile başlayabilirsiniz dedim bunda ne sorun var hala anlamıyorum.
@Silinen üye Ben ne kadar açıklasam da sen dediklerimin hiçbirini almayacaksın. O yüzden konuyu değiştirmemek adına sessiz kalıyorum. Bir konu hakkında bilgi sahibi olduğun zaman konuya yazarsan daha sağlıklı olur. İyi forumlar.

Ayrıca Python hakkında da iyice bir araştırma yapmanı öneririm.
Anlatın da doğrusunu öğrenelim burada kavga etmiyoruz.

Bence ilk önce hangi yönden başlamak istediğini sapta. Emsal olarak oyun yapmak ve kodlamak istiyorum dersen veya kripto para ağı denemeleri yapmak istiyorsan bence C++ gayet iyi bir tercihtir. Nasıl olsa Unreal Engine gibi bir gerçek var. Eğer ki mobile uygulama geliştirmek ve bunu her iki işletim sistemine de yüklemek istiyorsan Dart (Flutter SDK kullanacaksın.) öğrenebilirsin. Veri bilimi için Python gayet iyi bir tercih olur. Efendim Matematiksel hesaplamalar vs. yapacaksan Wolfram Mathematica veya Matlab öğrenebilirsin. 3D modelleme vs. öğrenmek istersen ücretsiz olan Blender ile gerçekten gelecek için iyi bir yatırım yapabilirsin. Bir sürü şey yapabilirsin özetle. Zaten bu işin içinde olduğunda hangi dili veya programı niçin kullanacağını daha iyi bileceksin.

Herkese merhaba; yazılım öğrenmek istiyorum Python, Java, C+ bunlar ne işe yarıyor hiç fikrim yok. Evde öğrencem iş olarak da düşünüyorum. Bilen arkadaş yardımcı olabilir mi? Teşekkür ederim şimdiden.
Python biraz yapay zeka ya kayıyor robotik kodlama yapa bilirsin
C++,c# ile de oyun yapa bilirsin ilk c# ile başlaya bilirsin daha kolay olacaktır

Geri
Yukarı