Yazılım Öğrenmek

Python veya Javascript ile başlayabilirsiniz. Eğer oyun sektöründe çalışmak istiyorsanız C++ ile devam edebilirsiniz.

O kadar garip öneriler gemiş ki insan hayret ediyor gerçekten.
Eğer sıkılmayacağınıza inanıyorsanız C/C++ ile bellek yönetimini, pointer leri, yapıları ve aralarındaki ilişkileri iyice çözün ve öğrenin. Daha sonra hangi alana yönelmek istediğinize karar verin;
Android/IOS gibi mobil platformlar, masaüstü programcılığı veya WEB geliştirme gibi.
Alanınıza uygun dili de o zaman seçersiniz.
Bazı kritik konları bilmeden Python a atlamak doğru değil. Her programlama konusunun altına ısrarla Python yazanları anlamakta zorlanıyorum.

Ben ilk başlarken sublime testten başladım (HTML ve CSS öğrendim) çeşitli internet siteleri yaptım. Baktım sırf site yapmakla olmayacak c++ başladım ve java ile devam ettim. Tavsiyem en temelden başlaman. Ama yazılımı ne için öğreneceksin onu söylersen daha çok yardımcı olabilirim.

Eğitim satın alacağı için içinde programlama mantığı eğitimi olduğunu düşünerek yazdım. Heryerde Python söylememizin nedeni ise popüler olması ve birçok alanda kullanılıyor olması.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı