Yazılım öğrenmeye nereden başlanır?

escobaredit

Centipat
Daha fazla  
YouTube'da video izlerken yazılım öğrenerek tester olunabileceğini duydum. Tabii ki bu işlerin hemen ve hızlı olmayacağını biliyorum. İçimde bir heves ortaya çıktı ve bunu değerlendirmek istiyorum. Yazılım ile alakalı en ufak bilgim bile yok ama dediğim gibi öğrenmeye heves sardım diyebilirim. Sizce öğrenmeye Java ile programlamayla mı? Ya da Python ile programlamayla mı başlamalıyım? Veyahut sizin ne gibi başlangıç öneriniz olur? Önerilerinizi bekliyorum.

Bir kabzımal olarak ne kadar doğru bilgi veririm bilmem ama değişken türleri, operatörleri ve fonksiyonları öğrenebilirsin ilk başta.
Tabi bunları Java dili ile deneyebilirsin.

Bu konuda benden çok bilgili insanları etiketleyeyim; @bitwise, @Iskenderun, @Berkay Davas. Yardımcı olurlar belki.

1) Algoritma mantığı öğrenerek.
2) İlgi alanınız neresi? Masaüstü, web, mobil, oyun programlama hangisi? Hangi alanda yazılım yapmak istiyorsunuz karar verin ondan sonra ilgi alanınıza göre programlama dili öğrenin.

Programlama ile ilgili hiçbir bilgin yoksa sakın Java ile başlama hocam, yoksa bir daha bu alana geri dönmemek üzere bırakıp kaçma olasılığın yüksek.

Geri
Yukarı