Yazılım öğrenmeye nasıl başlanır?

Meraklı Bilge

Centipat
Daha fazla  
En baştan alanında okul okumadan YT'den falan öğrenilir mı? PC'den az çok anlarım ama yazılım kodlama vs hiçbir bilgim yok. En baştan nasıl başlanır? i5 3570K, RX 550, 4 GB sistemim var. RAM, HDD, SSD falan yeterli önemlidir belki diye yazdım.

Yazılım için İngilizce şart. Özellikle başın sıkıştığında başvuracağın en doğru kaynaklar İngilizce.
Bu konuda önce geliştir kendini sonra ufaktan online olarak birçok kaynak bulabilirsin. Yabancı üniversitelerin açık dersleri, kursları var. Udemy, YT gibi birçok platform var.

Sistemin yazılım için gayet yeterli. Hangi bölüm ile ilgilenmek istediğine karar verip o bölümle ilgili araştırmalar yapıp ardından internetten kurslara göz atabilirsin. Patika.dev sitesinden bir çok farklı bölümle ilgili kurslara erişebilir, ödevler, projeler ve benzeri şeylerle kendini geliştirebilirsin.

Yazılım için İngilizce şart. Özellikle başın sıkıştığında başvuracağın en doğru kaynaklar İngilizce.
Bu konuda önce geliştir kendini sonra ufaktan online olarak birçok kaynak bulabilirsin. Yabancı üniversitelerin açık dersleri, kursları var. Udemy, YT gibi birçok platform var.
Dil okuluna gidiyorum zaten seneye 11 e geçince yabancı dil seçeceğim ama şimdiden başlamak istiyorum bugünün telafisi yok sonuçta.

Sanırım deminki konudan bir aydınlanma yaşadınız 😀 YouTube üzerinde bir sürü insan ücretsiz Python videoları çekiyor onlara göz atabilirsiniz.
Hangi konu ?

Dil okuluna gidiyorum zaten seneye 11'e geçince yabancı dil seçeceğim ama şimdiden başlamak istiyorum bugünün telafisi yok sonuçta.

Hangi konu?

Deminki üyenin aile ile alakalı konusu, kendisi kod yazdığını vb yazmış ve şimdi de sizin bu konuyu açtığınızı gördüm, o yüzden yazdım aydınlanma yaşamışsınız şeklinde.

Sanırım deminki konudan bir aydınlanma yaşadınız 😀 YouTube üzerinde bir sürü insan ücretsiz Python videoları çekiyor onlara göz atabilirsiniz.
Yazılıma başlayacak birisine direkt Python öğren demek sağlıklı değil. Kendisi hangi alana yöneleceğini belirtecek ve ona göre dil öğrenecek. Belki web'den ilerleyip JS öğrenecek belki uygulama, oyun, back-end.

Yazılıma başlayacak birisine direkt Python öğren demek sağlıklı değil. Kendisi hangi alana yöneleceğini belirtecek ve ona göre dil öğrenecek. Belki Web'den ilerleyip JS öğrenecek belki uygulama, oyun, Back-End.

Python yazdım çünkü hiç bilgisi olmadığını yazmış ve Python'un başlangıç için kolay olduğunu düşündüğüm için yazdım. İyi sosyaller.

Geri
Yukarı