Yazılım öğrenmeye nereden başlanmalı?

Kendini tamamen bu yola vericeksen eğer HTML ve CSS ile başlamanı öneririm. Daha sonrasında kendine bir alan belirlemen gerekiyor. Alanına görede dil seçmen lazım. Tabiki İngilizce de lazım.

İngilizce yoksa orta seviye ingilizce öğren ondan sonra istediğin şeyle başla çünkü gerçekten önemsiz. Python öğrendikten sonra C# öğrenmek istediğinde gerçekten aynı olduğu fark edeceksin. Örneğin C# biliyordum flutter için dart dilini öğrenmem gerekiyordu ve 1, 2 saatimi aldı. Websitesinde java geliştiricileri için dart diye bir eğitim vardı. O dersi almıştım. :D Şu an hangisi hoşuna gidiyorsa onu öğren. İngilizce öğren diyorum çünkü türk kaynaklara bağımlı kalırsın. Dökümentasyonları okuyamazsın ki bu istemeyeceğin bi' durum. Konsepti öğrendikten sonra "fact"lere internetten ulaşabilirsin. Syntax ezberleme zaten. Konsepti de herhangi bir dil ile öğrenebilirsin. Onu öğrendikten sonra tek fark syntax olacak ki onu da internetten arayacaksın. Örneğin döngüleri öğrendin python dilinde. Ve şimdi c# kullanman gerekiyor. Yapacağın şey c# dilinde döngülere bakmak ve kodunu yazmak.

Yeni konular

Geri
Yukarı