Yazılım öğrenmeye nereden ve nasıl başlanır?

KaanBey41

Centipat
Yer
NASA
Daha fazla  
Ben yazılımcılık olayına başlamayı düşünüyorum fakat nereden veya nasıl başlıyacağımı bilmiyorum bana kısaca açıklayabilirseniz veya kitap kurs vb. önerilerde bulunursan sevinirim. İlk başta oyun gibi şeyler yapmayı düşündüm fakat benim bilgisiyarım çok iyi özelliklere sahip değil bu yüzden diğer seçeneklere yönelmeye kara verdim fakat ne yapacağıma karar veremedim.

Ben yazılımcılık olayına başlamayı düşünüyorum fakat nereden veya nasıl başlıyacağımı bilmiyorum bana kısaca açıklayabilirseniz veya kitap kurs vb. önerilerde bulunursan sevinirim. İlk başta oyun gibi şeyler yapmayı düşündüm fakat benim bilgisiyarım çok iyi özelliklere sahip değil bu yüzden diğer seçeneklere yönelmeye kara verdim fakat ne yapacağıma karar veremedim.

Eğer oyun yapacaksa cooper cubeden başla YouTube'da alperern rumuz dur birisi var kanalında bulabilirsin
Ben C++ kendi kendime öğrendim internette bolca kaynak var kursa falan gerek yok.

Açacan YouTube ingilizcen varsa adamlar 12 saat Pyton dersi veren kanallar var ama benim sana önerim hevesini test etmen html başla oradan gerçek yazılım dillerine geç.

Geri
Yukarı