Yazılım öğrenmeye nereden başlanmalı?

Haber yapılsın diye yapılan yazı? Forumda senin gibi onlarca insanın açtığı konudan bahsediyorum. Oluşturduğun konuya benzer konular bir altta var. Onu da geçtim, sağ üstte bulunan bir adet "Ara" butonu var. Hani ona basınca, bu soruyu aratıp, bu soruya verilen geçmiş cevapları görebiliyorsun. Ha ben bunu yapmam, yapamam diyorsan, yazılım senlik olmayabilir.
Eki Görüntüle 1418031

Arkadaşa yardım etmeyecek isen cevap yazma konuya. İlk defa başlayanların sorduğu normal bir soru bu.

Arkadaşa yardım etmeyecek isen cevap yazma konuya. İlk defa başlayanların sorduğu normal bir soru bu.
İlk defa başlayan herkes bu soruyu sorar, bunda garip bir şey yok. Fakat sorunun cevabını birilerinden beklemesi yanlış olan. Sorunun cevabı Google'da da, forumda da var. Yazılım araştırma yapmadan öğrenebileceğiniz bir meslek türü değil. Sonsuza kadar soru sorarak sonuca ulaşamazsınız. Sorularınızı araştırmayı öğrenmeniz lazım. Araştırdın, çözüm bulamadın, fikir danışmak için soru sorarsın. Daha en baştan, ilk sorudan araştırma yapmıyorsan, kalanlarda da araştırma yapmazsın muhtemelen.

Herkes Python başla basit C# başla basit gibi saçma cevaplar yazınca bilgi kirliliği oluşuyor ve arkadaşın kafası karışmış olabilir.
Araştırmasını yapmıştır bence, ama dediğim gibi ağzı olan konuştuğu için bilgi kirliliği oluşuyor.

Herkes Python başla basit C# başla basit gibi saçma cevaplar yazınca bilgi kirliliği oluşuyor ve arkadaşın kafası karışmış olabilir.
Bir tane konu yok ki bu soruyu soran? Onlarcası var. İlla fikirlerinin oluşmasına yardımcı olacak bir konu vardır, ki var olduğunu biliyorum. Tek yapması gereken sağ üstteki sihirli kutucuğu kullanmak. Dünyanın en zor şeyini söylemiyorum konu sahibine. Diyorum ki, konuyu açtın, cevapları bekleyeceğine, git araştır. Cevaplar geldikçe kafasında daha çok soru oluşacağına, geçmiş konuları araştırdıktan sonra daha keskin, daha net sorulara sahip olur. Daha hızlı ilerleme sağlar.
Haber yapılsın diye yapılan yazıları okumaktansa burada gerçek tecrübelerden öğrenmek daha faydalı olur bence.
Araştırmasını yapmıştır bence, ama dediğim gibi ağzı olan konuştuğu için bilgi kirliliği oluşuyor.
Yapmış mıdır sence?

Bir tane konu yok ki bu soruyu soran? Onlarcası var. İlla fikirlerinin oluşmasına yardımcı olacak bir konu vardır, ki var olduğunu biliyorum. Tek yapması gereken sağ üstteki sihirli kutucuğu kullanmak. Dünyanın en zor şeyini söylemiyorum konu sahibine. Diyorum ki, konuyu açtın, cevapları bekleyeceğine, git araştır. Cevaplar geldikçe kafasında daha çok soru oluşacağına, geçmiş konuları araştırdıktan sonra daha keskin, daha net sorulara sahip olur. Daha hızlı ilerleme sağlar.
Geçmiş konulara saçma cevaplar verilmiş.
Yapmış mıdır sence?
Yapmıştır.

Yahu bir tane konu yok diyorum. Tonla konu var. İçlerinde bu işi detaylı açıklayan mesleğin sahibi insanlar var. Okursan bulursun. :)

Baktım konulara, saçma cevaplarda var ve kafa karışıklığına sebep oluyor ben anlayabiliyorum kimin ne olduğunu ama yeni başlayan biri bunu anlayamaz.

Baktım konulara, saçma cevaplarda var ve kafa karışıklığına sebep oluyor ben anlayabiliyorum kimin ne olduğunu ama yeni başlayan biri bunu anlayamaz.
Hangi programlama diliyle basladiginin cok anlamsiz bir soru oldugu gercegini idrak ederek.
Yazilim, %99 oranda programlama dili agnostik bir alandir.
Dil sadece bilgisayara komut verdigin basit bir aractir.
Baslangic dilini cok onemli zannediyor cogu bilgisiz insan. 2 gunde yeni dil ogrenirsin.
İstediğin bir alanı seç ve onun üstüne araştırmalar yapabilirsin.

İngilizce bilmen çok iyi olacaktır.
Çok zor di mi şunları bulmak? Daha yapayım mı araştırmamı? Dökeyim mi buraya?

Dosya Ekleri

• 1655112873806.png
    1655112873806.png
    44,5 KB · Görüntüleme: 19

Yeni konular

Geri
Yukarı