Yazılım Öğreten Yabancı Öğretmenler Bulmak

Rufiq Cavadov

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Azərbaycan
Daha fazla  
Herkese merhaba. Ben yazılım dillerini öğrenmek istiyorum. Fakat internet üzerinden hocalar bulmak ve onların bana yazılım dillerini öğretmesini istiyorum. Farklı ülkelerden olabilir bu öğretmenler. Hem İngilizce öğretmenimi geliştirmek açısından daha iyi olur hem de bilgisayar programlarını öğrenmek daha iyi olur.

Herkese merhaba. Ben yazılım dillerini öğrenmek istiyorum. Fakat internet üzerinden hocalar bulmak ve onların bana yazılım dillerini öğretmesini istiyorum. Farklı ülkelerden olabilir bu öğretmenler. Hem İngilizce öğretmenimi geliştirmek açısından daha iyi olur hem de bilgisayar programlarını öğrenmek daha iyi olur.

Bire bir olması sizin için önemli mi? Değilse Udemy'e bakabilirsiniz profesyonel hocalar oluyor orada. Ben oradan Android Studio kullanmayı ve biraz JavaScript öğrenmiştim.

Merhaba udemy'den kurs satın alabilirsiniz. Onun dışında fiverr diye bir site var fiyat konusunda anlaşıp birinin sizden yazılım dili öğretmesini isteyebilirsiniz ama güvenilir mi bilmiyorum ve ne kadar öğretir bilemicem bedava arıyorsanız zor derim.

Karşılıklı özel ders veren bir yer bilmiyorum fakat yazılım alanında uzmanlaşmak istiyorsanız bunun en ideali üniversite sınavına girip, iyi bir üniversitenin bilgisayar ya da yazılım mühendisliği bölümlerine kaydolmak. Ayrıca derslerde öğrendiğiniz konuları da boş zamanlarınızda kendiniz de çalışıp bol bol pratik yapmanız lazım.

Üniversite dışında kurslara girmek, Udemy kurslarına para vermek size bir şey kazandırmaz. İnternette sonsuz sayıda ücretsiz kaynak var zaten.

Linkedin üzerinden size eğitim verebilecek hocalar bulabilirsiniz. Eğer Türkçe eğitim almak isterseniz İlgili olduğunuz alanın geliştiricilerini sosyal medyadan takip edebilir ve eğer Superpeer hesabı varsa çoğunluğu birebir online eğitim veya ders veriyor. Sadece biraz detaylı araştırma gerekli.

Geri
Yukarı