Yazılım Satarak Para Nasıl Kazanılır?

burak3030

Centipat
Daha fazla  
Temel seviyenin biraz üzerinde C# bilgim var, daha kendimi geliştirmeyi düşünüyorum, ondan sonra da veri tabanı öğrenmek var aklımda. İnsanlar ne tür yazılımlar satarak para kazanıyor bu işten ve hangi platform üzerinden yapıyorlar? En azından harçlığıma yetecek kadar para kazanmak istiyorum bu işten. Ne gibi bir süreçten geçmeliyim yardımcı olabilir misiniz?

Temel seviyenin biraz üzerinde C# bilgim var, daha kendimi geliştirmeyi düşünüyorum, ondan sonra da veri tabanı öğrenmek var aklımda. İnsanlar ne tür yazılımlar satarak para kazanıyor bu işten ve hangi platform üzerinden yapıyorlar? En azından harçlığıma yetecek kadar para kazanmak istiyorum bu işten. Ne gibi bir süreçten geçmeliyim yardımcı olabilir misiniz?

Freelancer çalışıyorlar ama bunun için daha fazla geliştirmeniz gerek kendinizi.

Şirketlerin yararına olalabilecek projeler üzerinde çalışıp kendinizi değerlendirip bu projeleri onlara göndermeniz ve incemeleri doğrultusunda para kazanabilirsiniz ama biraz uzun bir süreç.

Son düzenleme:
Yazılım ve çoğu işte asıl amaç, toplumun bir açığını kapatmaktır ve işlerini kolaylaştırmaktır. Dolayısıyla sana bir tavsiye vermemiz pek de mümkün değil. 🥲

Ayrıca oyun geliştirmeyle de uğraşıyordum 1 - 2 ay öncesine kadar(şu an Laptop'umun eskiliğinden dolayı çok bakamıyorum) onda da bütçesi olmayan insanlar oyunlarını itch. io 'da paylaşıyorlar sanırım, uğraşan varsa aranızda onlar için söylüyorum, gelir elde ediyor musunuz?

Türkçe: Bionluk, Armut
İngilizce: Fiverr, Upwork

Teşekkür ederim.

Geri
Yukarı