Yazılım şirketi kurmak

Yazılım şirketi kurarsak iş alabilir miyiz? Nasıl kurabilecegimizi falan, ne kadar sermaye gerek, anlatabilir misiniz?

Markalaşmaya gitmeden önce şahıs şirketi kurun. Piyasanın durumuna karınıza ve zararınıza göre markalaşmaya gidersiniz. Pat diye hemen şirket kurmak mantıklı değil.
Kafanda nasıl bir işleyiş var?
Ofis mi tutacaksın veya bir yer mi satın alacaksın?

Bana balık verme balık tutmayı öğret diye bir deyişten esinlendiniz galiba :D

Sektör fark etmeden yapabileceğim tek bir yorum var. Müşterin hazır ise bir işe gireceksin. Şirket kurmak kolay bugün 20.000 ile şirket kurulur, alırsın 2-3 eleman yaparlar dediklerini de yazılım şirketi dediğin genel bir kavram değil ki. Arkadaşım kurdu mesela sadece görüntüleme sistemleri üzerine çalışıyor adam. Sektörden tanıdık edindi, bir süre çalıştı sonra şirketini kurdu. Sektörden tecrübeniz olmadan yada tanıdığınız olmadan kimse size iş vermez. E internetten kişisel yaptığın 1-2 iş ile de şirket kurulmaz.

Markalaşmaya gitmeden önce şahıs şirketi kurun. Piyasanın durumuna karınıza ve zararınıza göre markalaşmaya gidersiniz. Pat diye hemen şirket kurmak mantıklı değil.
Kafanda nasıl bir işleyiş var?
Ofis mi tutacaksın veya bir yer mi satın alacaksın?

Ofis.
Bu soruyu Technopat'ta soruyarsan muhtemelen kuramazsın.

Technopat'ta başarılı birçok insanda var başarısız da birçok insan var arkadaşım kendine yazılım şirketi açtı bir tane de çalışanı var o da foruma üye bu başarı kişiden kişiye değişir foruma üye olanlar başarısız diye bir şey yok.
Şimdi ben ilk basta tecrübe edineyim ama şirketi kurduktan sonra nasıl müşteri edinecegim reklamla falan olur mu bu iş.

Son düzenleme:
Ben kurdum, 6 kisiyiz, ayda 100 bine yakin gider var. ( Maas, yemek, sunucu vs )

Once ihtiyac dogmali, yanina eleman alma ihtiyacin olmali, sonra kurmalisin.
Elde guzel fikir ve musteri portfoyu olmadan kurarsan 2 sene dayanmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı