Yazılım şirketi kurmak

Turk Kahvesi

Kilopat
Makaleler
2
Merhaba arkadaşlar, yönetim bilişim sistemleri 4. sınıf öğrencisiyim. Aklımda bir fikir vardı uzun zamandır düşünüyordum. Küçük bir ofis tutarak küçük bir işletme açmak istiyorum. Babamın yanında yıllardır esnaflık öğrendim. Babam esnaftı cafe işletiyorduk. Şimdi diyorum ki kendime bir küçük yer açayım işte tasarım işleri edit işleri böyle cafeler için adisyon yazılımları güvenlik kameraları işine gireyim diyorum. Ortak olarak yazılım mühendisi bir arkadaşımı almayı düşünüyorum. Yazılım işinde çok iyi o yazılım tarafına bakacak ben pazarlayıp satacağım. Gider olarak aklıma gelen sadece ofis için kira elektrik ve su bir de aidat muhasebe giderleri geldi. Tek büyük giderimiz kira olacak. Yaşadığım yerde çok fazla çevre edindim güzel bir yeri uygun fiyata tutmayı düşündüm. Zaten kendi bilgisayarlarımız yazıcılarımız tabletlerimiz var. Yapacağımız şeyler tamamen bilgisayar üzerinden olacağı için giderimizde çok olmayacak ve ofis kurmak için biraz para harcayacağız. Sizce bu işe girmek mantıklı mı kendi işimizi kurmak. Çok fazla para harcamadan bize yardım edecek çevrem var. Zaten staj ve iş öğrenmek için böyle yer arayan bir sürü öğrenci var. Eleman için bir giderimiz de olmayacak sizce bu iş tutar mı?

Bilemiyorum. Yani grafik tasarım için şirketi kurar kurmaz bir ofise girişmek ağır olur gibi. Bana kalırsa ilk başlarda internet üzerinden ve fiziksel pazarlama üzerinden ilerleyin, belirli bir mekan yerine. Eğer eminseniz birşey diyemem ama bana kalırsa yeni bir başlangıç için ağır yük almak zor olabilir.

Geri
Yukarı