Yazılım, teknoloji, robotlar, yapay zekalar vb. ile ilgilenen askerler var mıdır?

McGucket

Nanopat
Makaleler
3
Arkadaşlar iyi akşamlar soru başlıktaki gibi. Soru biraz saçma olabilir ama merak ediyorum. Eminim anlayanlarınız çıkar.

Arkadaşlar iyi akşamlar soru başlıktaki gibi. Soru biraz saçma olabilir ama merak ediyorum. Eminim anlayanlarınız çıkar.
Bu konu hakkında sadece şu bilgim var, subay piyade alımları çok fazla iken , aynı zamanda elektirik elektronik mühendisliği gibi bölümlerden de alımlar oluyor. Misal makine mühendisliği içinde aynı şey geçerli. Bu tarz bölümlerden subay lığa geçiş alınan kişi sayısı daha az. Elektirik Elektronik diyince zaten söylediğiniz şeylerin başında geliyor. Fakat net bir şekilde onlarla ilgilenen bir bölüm varmı bilgim yok. Bence vardır.

Bu konu hakkında sadece şu bilgim var, subay piyade alımları çok fazla iken, aynı zamanda elektrik elektronik mühendisliği gibi bölümlerden de alımlar oluyor. Misal makine mühendisliği içinde aynı şey geçerli. Bu tarz bölümlerden subay lığa geçiş alınan kişi sayısı daha az. Elektrik elektronik deyince zaten söylediğiniz şeylerin başında geliyor. Fakat net bir şekilde onlarla ilgilenen bir bölüm var mı bilgim yok. Bence vardır.

Teşekkürler bilgi için. :)

Tabii ki var. Kara, hava ve deniz harp okullarında birçok mühendislik dalında eğitim verilir. Oraya giren her kişi 1 tane dal seçip hem mühendislik diplomasını alır, hem de subay olur. Senin de hangi alana ilgin ve yetkin varsa onu seçersin.

Harp okullarında alacağın mühendislik eğitimi Türkiye'de alabileceğin en iyi eğitimlerden biri olur ayrıca. Hem asker hem mühendis olmak isteyen kişilerin harp okuluna girmesi gerekiyor.

Tabii ki var. Kara, hava ve deniz harp okullarında birçok mühendislik dalında eğitim verilir. Oraya giren her kişi 1 tane dal seçip hem mühendislik diplomasını alır, hem de subay olur. Senin de hangi alana ilgin ve yetkin varsa onu seçersin.

Harp okullarında alacağın mühendislik eğitimi Türkiye'de alabileceğin en iyi eğitimlerden biri olur ayrıca. Hem asker hem mühendis olmak isteyen kişilerin harp okuluna girmesi gerekiyor.

Teşekkür ederim bilgi için. :)

Peki ben bu dediğiniz harp okullarından mezun oldum diyelim. Bu aldığı mühendislik bilgisi düşmanlarla çatışırken vs. ne işime yarayacak? Ne tür faaliyetler gerçekleştireceğim?

@Jira ?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı