Yazılım ve kodlama için notebook tavsiyesi

Alacağım notebook'u okulda, kurslarda falan kullanmak için alıyorum ve evde yatarken fln unity ile 2D oyun yapabilmek için. Bu benim attığım 2200tl lik notebook ta bu dediklerimi kasma ve donma olmadan rahatça yapabilir miyim? Onu merak ediyorum.

Ssd olması benim için çok iyi olur. Windows kurabilirim. Bütçem 2200tl. Ama elden alabileceğim bir yer olmalı ve sıfır olması lazım.
Hayır kasma ve donma olmadan 12 bin tl altı bir sistemde çok zor ki bu bütçede bile gerçekleşebilir , önemli soru senin ne ağırlıkta program kullanman gerektiği ve beklentilerin yani program kullanırken arkada 3 google sekmesi, spotify,programlar açıkken tabiki bir ağırlık oluşur. Hiçbir bilgisayar ultra hızda herşeyi yapamaz ancak önerimin olayı masaüstlerinin daha F/P oluşu notebook'lara göre çünkü 4-5 binlik bir kasayı kıyaslarsak 12 binlik bir notebook edebiliyor bazen.Ancak 3-4 binlik notebooklar sizi rahatlıkla yatarken onları kullandırmanızı sağlar ancak dediğim gibi kasma olayı yada yavaşlığı sizin kullanımınıza görede değişebilir.

Hayır kasma ve donma olmadan 12 bin tl altı bir sistemde çok zor ki bu bütçede bile gerçekleşebilir , önemli soru senin ne ağırlıkta program kullanman gerektiği ve beklentilerin yani program kullanırken arkada 3 google sekmesi, spotify,programlar açıkken tabiki bir ağırlık oluşur. Hiçbir bilgisayar ultra hızda herşeyi yapamaz ancak önerimin olayı masaüstlerinin daha F/P oluşu notebook'lara göre çünkü 4-5 binlik bir kasayı kıyaslarsak 12 binlik bir notebook edebiliyor bazen.Ancak 3-4 binlik notebooklar sizi rahatlıkla yatarken onları kullandırmanızı sağlar ancak dediğim gibi kasma olayı yada yavaşlığı sizin kullanımınıza görede değişebilir.
Cevabın için teşekkürler. :)

2300 TL civarlarında Ryzen 3 3200u bilgisayarlar var biraz daha bütçe yükselirse bu model uzun süre rahat ettirir gibi.

Elden almam gerektiği için internetten alamıyorum malesef.
Kusura bakmayın onu kaçırmışım. Elden almakta bir seçenek ama mağazalarda ekstra kira fatura gibi masraflar olduğu için fiyatları çok daha yukarıda tutuyorlar yinede bulabilirseniz o fiyat bandında ryzen işlemcilere bakabilirsiniz. i3 5005u biraz eski. Neyse şöyle son önerimi de yapayım karar sizin şimdiden hayırlı olsun alacağınız bilgisayar.

Tavsiye etmiyorum linkte ki olan laptop bir süre sonra aldığınıza pişman edebilir sizi.Unity için kesinlikle ryzen 7 veya i5 işlemciden aşağısını düşünmeyin ve en az 8gb ram.
Bu 2 gün önce 2700'dü indirimleri takip edin üstüne de bir 8 gb ram eklersiniz uzun bir süre götürür sizi.Ben de lenovo idepad s145-15api modelini aldım ve unity için ideal kullanıyorum şuan.Ayrıca internetten almanızı tavsiye ederim tanıdığınızın veya komşunuzun kartıyla.Zaten bütçeniz düşük birde mağazalardan yemeyin kazık.

Merhaba, ben bilgisayar önerisi rica ediyorum sizdenlerden. Web sayfası, mobil uygulama yazılımları ile Photoshop gibi programları rahatça kodlayıp ürün çıkaracağım bir bilgisayar arıyorum. Yeni başlayacağım. Bütçem en fazla 10.000. kasma donma ya da başka sorunlar yaşatmayacak uzun ömürlü ve verimli birkaç bilgisayar önerirseniz çok sevinirim. Teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı