Yazılım ve oyun için laptop önerisi

Fena değilmiş. Bütçeyi biraz daha düşürürsek, yaklaşık 40 bine, o zaman neyi tavsiye edersiniz.

Hocam yazılımı da unutmazsak iyi olur. AMD ve Ryzen de fark eder mi?

Thermaltake var, UV yaparsanız bu:Dell Gaming G15 5530 G155530013U i7-13650HX 16 GB 1 TB SSD RTX4060 15.6" Full HD Notebook Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
Thermaltake ne bilmiyorum, UV yapamam derseniz bu: HP Victus 16-S0015NT 7Z586EA Ryzen 7 7840HS 16 GB 512 GB SSD RTX4060 16.1" Full HD Notebook Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Apple MacBook'ları yeni yeni oyun sektörüne sokmaya başladı ama espor oyunları için herhangi bir Mac desteği yok. CS2'yi belki oynarsın ama beklediğin performansı vermez. Valorant'ı yükleme ihtimalin bile yok.

Neden yükleme ihtimali yok anlamadım hocam. Minecraft ve LoL için de aynı şeyler mi geçerli.

Neden yükleme ihtimali yok anlamadım hocam. Minecraft ve LoL için de aynı şeyler mi geçerli.

Minecraft native olarak Apple silicon çiplerini destekliyor yani rahatça oynayabilirsin. LoL'de native mi bilmiyorum ama oynanıyor. Ama Valorant sıkıntılı anticheati yüzünden Mac'lere yüklenme olasılığı olmayan bir oyun.

Ryzen'li laptoplar daha iyi bu konularda, ki OC ile işi yoksa "hx" ibaresininde bir anlamı yok, 4070'li Ryzen'li Victus daha iyi olur hocam.

Ryzen'lerde oyunlarda belli etmeyebilir limiti ama render işlerinde çok belli edecek, performansdan çok kaybedecek.

Apple MacBook'ları yeni yeni oyun sektörüne sokmaya başladı ama espor oyunları için herhangi bir Mac desteği yok. CS2'yi belki oynarsın ama beklediğin performansı vermez. Valorant'ı yükleme ihtimalin bile yok.
CS2 nasıl oynayacak hocam? Steam de bildiğim kadarıyla oyunlar MacBook desteklemiyor.

CS2 nasıl oynayacak hocam? Steam de bildiğim kadarıyla oyunlar MacBook desteklemiyor.

Steam'de macOS destekleyen tonla oyun var ama native ARM değiller. macOS desteklemeyenlerin neredeyse hepside portlanarak oynanabiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı