Yazılım ve Programlamaya nereden başlamalıyım?

Mtozturk

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Yazılım/Programlamaya ilgim var. Ara sıra çok ufak başladım fakat bıraktım. İş hayatımda böyle şeyleri kendime avantaj katması için istiyorum ve böyle şeylere ilgim var ama tam olarak nasıl başlamalıyim neler yapmalıyım hangi kurs olmalı ya da olmamalı mı kaynak vs neler tavsiye edersiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yazılım/Programlamaya ilgim var. Ara sıra çok ufak başladım fakat bıraktım. İş hayatımda böyle şeyleri kendime avantaj katması için istiyorum ve böyle şeylere ilgim var ama tam olarak nasıl başlamalıyim neler yapmalıyım hangi kurs olmalı ya da olmamalı mı kaynak vs neler tavsiye edersiniz?

O mod bende de vardı hiç bir zaman tam olarak kendimi verip başlayamadım, şu anda da alakasız bir iş yapıyorum zaten.

Ama hobi olarak ufak ufak bir şeyler yaparak başlarsanız daha zevkli ilerlersiniz, kendinizi gerip mutlaka çok iyi bir programcı olmalıyım düşüncesiyle ilerlemek zor olur. Çok iyi programlama yapan insanlar bir iki kursa gidip bu seviyeye ulaşmıyorlar, yıllar içerisinde eğlencesine, hobisine, şu da şöyle mi oluyor acaba vs vs diyerek deneye yanıla ilerliyor. Yani tamamıyla zamana ve sizin ilginize bağlı bir ilerleme alanı.

Bilgisayarla ilgili hemen her şey böyledir bol bol boş zaman gerekiyor

Geri
Yukarı