Yazılım ve üniversite için 20.000₺ laptop önerisi

mustafademir23

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, önümüzdeki dönem bir aksilik olmazsa bilişim güvenliği teknolojisi bölümüne başlayacağım. Daha çok siber güvenlik ve yazılımla ilgilenmeyi planlıyorum ve bunun için uzun süre kullanabileceğim bir laptop arıyorum. Oyun oynayan birisi değilim. Bütçe maksimum 21000 ₺ ye kadar çıkabilirim. Şu an aklımda MacBook Air m1'in 16 GB RAM ve 512 GB SSD'ye yükseltilmiş versiyonu var. Sizce MacBook Air ilgilenmeyi planladığım alanlar için iyi mi? İyi değilse farklı önerilerinize açığım. Şimdiden teşekkürler.

Windows olarak bunu önerebilirim. Hem sağlam, hem uzun ömürlü ve kaliteli bir üründür. Taşınabilirlik olarak da çok iyi bir cihaz.
Hocam tamam oyun oynamayacak ama dahili ekran kartı nedir gözünüzü seveyim 2022 yılındayız ne kadar oyundan uzak olsa bile çok kötü bir seçim.
Ayrıca yenileme hızı 60hz, ekran da ufak. Herşeyden kısılmasına rağmen fiyatı 20.000. İlginç gerçekten.

Hocam tamam oyun oynamayacak ama dahili ekran kartı nedir gözünüzü seveyim 2022 yılındayız ne kadar oyundan uzak olsa bile çok kötü bir seçim.
Hayatınızda Yoga serisi bilgisayar kullanmadığınız belli. Bilgisayarı insanlar sadece oyun oynamak için almıyor. Parası olana gayet iyi bir seçim. Ekstra olarak cihazın ufak olması kötü değil aksine mobilite için iyi bir özellik. Zaten bu cihazın rakibi M1.

Son düzenleme:
M1 Macbook Air çok iyi bir seçenek hatta oyun oynamayacak birisi için daha iyi seçenek yok ancak ilgilenmeyi planladığın alanlarda nadir de olsa Windows işletim sistemine ihtiyaç duyabilirsin. Bunu da sanal makine üzerinden çözebilirsin. Yalnız sanal makineye RAM takviyesi yapılıyor 16 GB'den 8 GB verebilirsin. Yeterli olur mu bilmiyorum. Bende 32 GB var ve 16 GB veriyorum.

https://www.hepsiburada.com/msi-kat...3-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBCV00000BECRA İşinizi kolaylıkla görür. Ekranının büyüklüğünün ortalama üstünde olması da ayrı bir güzellik.
Önerin için teşekkürler. Büyük ekranı pek sevmiyorum, gerektiği yerde monitör kullanmayı planlıyorum. 17,3 inç e pek gerek yok diye düşünüyorum. Birde 17,3 inç ve biraz ağır olmasından dolayı taşınabilirlik açısından daha verimsiz gibi geliyor.

Geri
Yukarı