Yazılım ve üniversite için 20.000₺ laptop önerisi

Bak bu PC'yi ben kullanıyorum. Olumsuz yorumu da var. Efsane, süper, canavar, fiyat performans diyeni de :) ama bu PCI'nin pek blinmeyen yönü Hackintosh kurulabilen nadir laptoplardan.
Hem Linux hem Windows hem de Hackintosh kurulabilen ucuzz PC.

Merhaba, önümüzdeki dönem bir aksilik olmazsa bilişim güvenliği teknolojisi bölümüne başlayacağım. Daha çok siber güvenlik ve yazılımla ilgilenmeyi planlıyorum ve bunun için uzun süre kullanabileceğim bir laptop arıyorum. Oyun oynayan birisi değilim. Bütçe maksimum 21000 ₺ ye kadar çıkabilirim. Şu an aklımda MacBook Air m1'in 16 GB RAM ve 512 GB SSD'ye yükseltilmiş versiyonu var. Sizce MacBook Air ilgilenmeyi planladığım alanlar için iyi mi? İyi değilse farklı önerilerinize açığım. Şimdiden teşekkürler.

Ben kullanıyorum yazılım için gayet memnunum.

Onları eklediğin zaman 512 GB depolama seçerseniz bile 24 bin TL ediyor. Arkadaş bütçem 21 bin TL demiş. Basit matematik 24000>21000. yani aslında en boş yorum sizinki oluyor 😂

Tamam zeki adam.

AE36DDFE-6FF8-4253-B1EB-2F70E0033706.jpeg

Cihazın eksik yanları ağırlığı ve sanırsam alt kasanın metal olmaması. Batarya 45 wh bu tarz bir cihaza göre düşük. Hesaplı tutulmaya çalışılmış bir Thinkpad modeline benziyor. Zaten bu tarz işler için alınacak bir bilgisayarın 14 inç olması daha iyi olur bence.

Pil 57wh. 14 inç versiyonunda pil 45wh.
Diğer dediğiniz metal ve ağırlık durumu içinde;
Kullanıcılarının %85'inin önemsemeyeceği bir durum. Ben kendim için alacak olsam 10bin az verip macOS ve pil süresinden feraget edip en azından RAM ve SSD'si yükseltilebilen bir model alırdım. 4-5 sene sonra yazılım alanında gelişince emülatör ve sanal makine kumranız gerekecek vs yani RAM ve SSD'nin yükseltilebiliyor olması önemli.

Komik adam RAM'i 8 GB seçiyorsun. Kendinizi rezil etmeyin çocuk gibi sırf muhalefet olacağım diye.

Ben istersen ekleme yapabiliyorsun dedim. Ayrıca 8 GB RAM macOS için fazlasıyla yeterli. Konu sahibi isterse 16 GB RAM seçip depolamayı düşük alır. Daha sonradan taşınabilir bir hard disk kullanarak verileri aktarabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben istersen ekleme yapabiliyorsun dedim. Ayrıca 8 GB RAM macOS için fazlasıyla yeterli. Konu sahibi isterse 16 GB RAM seçip depolamayı düşük alır. Daha sonradan taşınabilir bir hard disk kullanarak verileri aktarabilir.
Akıl var mantık var 8 GB RAM kim o kadar para versin? Zaten arkadaşın sorduğu soru ile alakasız tartışmaya çalışıyorsun. Üzerine hakaret ediyorsunuz. Seviyenize düşmeyeceğim alıntılamayın.

Karışmak gibi olmasın da yazılım ve bilişim güvenliğinden çalışacak insanın MacBook alması bence gerek siz. iOS işletim sistemi yaptığın her işlemde zorluk çıkartacak hem de yazılım güvenliği, bilişim sistemlerinde iOS işletim sistemi pek kullanılmaz, kullanılamaz. iOS işletim sistemiyle rahat başarılı olabileceğini düşünüyorsun sanırım. Yanlış bir tercih yapma derim.
Bilişim güvenliği eşittir Linux ve Windows dilleridir. Bu aklında olsun.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Pek anlamam ama siberin kralı linux bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı