Yazılıma başlangıç nasıl olmalı?

Sencer Üçel

Hectopat
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, ben ilkokuldan beri bilgisayar hastasıyım ve çok seviyorum donanımsal olarak olsun yazılımsal olarak olsun hepsine hastayım denilebilir. Bilgisayar başında saatlerimi günlerimi harcayabilirim. Konu şu ki donanımsal olarak artık tamamım ve kendime güveniyorum ama yazılımsal olarak kodlama yapmak istiyorum, içine girmek istiyorum. Bir şeyler denemek istiyorum. Oyun ve benzeri şeyler bana çok boş geliyor. Örneğin virüs yapmak istiyorum, bu yazılıma giriyor mu bilmiyorum veya bir güvenlik duvarı yapmak istiyorum. Böyle nasıl anlatsam, çok değişik şeyler denemek istiyorum diyebilirim. Sorum şu, ben bunu nasıl yapabilirim ve nasıl başlayabilirim? Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlarım bana yardımcı olabilir mi? Bir YouTube kanalı bile benim için faydalı olur. Nereden başlarım, hangi programı kullanırım ve hangi konularda bilgi edinmem gerekiyor? Cevaplarınızı bekliyorum.

Python veya C# ile başlayabilirsin ama temeli Python ile atmanda büyük fayda var. Python'u öğrenince C# daha kolay geliyor.

CS50 ile başlanmasını tavsiye ediyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı