Yazılıma C++ ile başlamak mantıklı mı?

Python ile başlaman daha yararlı olacaktır.
Ben Python'dan başladım.
ben başladım bile 5. dersteyim
( c++ )
Ancak C++ öğrenmek istiyorsan "The Cherno" kanalındaki eğitimleri öneririm.

"Yazılım Bilimi" kanalı Programming in ANSI C -Ram Kumar bu kaynaktan dersleri veriyor
Unity C# kullanıyor.
Unreal'da C++.
Bunları göz önünde bulundurun
unreal daha kaliteli bir motor değilmi?

Ben başladım bile 5. dersteyim.
( C++ )

"Yazılım bilimi" kanalı programming in ansı C -RAM kumar bu kaynaktan dersleri veriyor.

Unreal daha kaliteli bir motor değil mi?

1.yarıda kesebilirsin sadece 5 ders izlemişsin bir şey kaybetmessin.
2.yazılım bilimi kanalı iyi bir kanaldır öneririm ancak dediğim gibi "The Cherno" kanalından çok daha detaylı şeyler öğrenebilirsiniz.
3.hangisini daha iyi kullanırsanız onda daha kaliteli işler yaparsınız.
İyi çalışmalar.🙂

Yazılıma hangi dille başladığının bir önemi yoktur. Sonra başka dile kolayca geçebilirsin zaten.
Ama C++ başlangıç için biraz zorlanabileceğin için yazılımdan soğuyabilirsin. Birkaç arkadaşım yaşamışdı bunu. Sana önerim C#,Python, dart gibi dillerden başlaman olacakdır.
ben şuan 5 ders gördüm ve iskeletini biliyorum
#include<stdio.h>

int main() {

return 0;
}
1.yarıda kesebilirsin sadece 5 ders izlemişsin bir şey kaybetmessin.
2.yazılım bilimi kanalı iyi bir kanaldır öneririm ancak dediğim gibi "The Cherno" kanalından çok daha detaylı şeyler öğrenebilirsiniz.
3.hangisini daha iyi kullanırsanız onda daha kaliteli işler yaparsınız.
İyi çalışmalar.🙂
bakarım reis sağol :)

Yazılıma hangi dille başladığının bir önemi yoktur. Sonra başka dile kolayca geçebilirsin zaten.
Ama C++ başlangıç için biraz zorlanabileceğin için yazılımdan soğuyabilirsin. Birkaç arkadaşım yaşamışdı bunu. Sana önerim C#,Python, dart gibi dillerden başlaman olacakdır.
Bende zaten python dan başlamayı düşünüyordum. C++ daha iyi geldi bana.

Bu arada ben 13 yaşındayım yazılımcı olmak istiyorum. Bu yüzden lise olarak meslek lisesine gitmek mantıklı mı? Yani seçtiğin derse ağırlık veriyorlar mı?

Olmak istediğin meslekde en iyi yerlere gelebilmek için üniversite şart. Üniversite olmadanda iyi yerlere gelebilirsiniz ama iş görüşmelerinde diplomalı olan biri diplomasız olan birine kıyasla 3-0 önden başlıyor diyebilirim.

Olmak istediğin meslekde en iyi yerlere gelebilmek için üniversite şart. Üniversite olmadanda iyi yerlere gelebilirsiniz ama iş görüşmelerinde diplomalı olan biri diplomasız olan birine kıyasla 3-0 önden başlıyor diyebilirim.
peki hepinize teşekkür ederim.
konuyu nasıl kapatıyoruz bilen varmı :d

Yeni konular

Geri
Yukarı