Yazılıma hangi dil ile başlanmalı?

Hangi alanda çalışmak istiyorsun? Eğer sadece para kazanmak istiyorsan başlama bence çünkü bir süre sonra çok bayar. Site falan kurmak istersen HTML JavaScript CSS öneririm.

Berat hocama katılıyorum ve ekliyorum. Yazılımı sevmediğin surece 4 gune veya max 1 aya salarsın her şeyi. Okula gitmiş ama kendini geliştirememiş adamlar buna örnek.

Yazılım derken neyin yazılımı? Ne üzerine odaklanmak istediğini bulman gerekiyor önce. Ne yapmak istediğini bilmeden bir dile girişmek ne kadar mantıklı bilmiyorum. Algoritma öğrenmek en iyisi başta. Sonra ne istediğine bağlı olarak dil seçersin.

Arkadaşlar anladığım kadarıyla mesaj yazanların yazılım ile bilgisi yok. Web geliştirecek adam C++ öğrenip ne yapsın gözünü seveyim ya? Veya oyun geliştirecek adam HTML'i ne yapsın?

Arkadaşlar anladığım kadarıyla mesaj yazanların yazılım ile bilgisi yok. Web geliştirecek adam C++ öğrenip ne yapsın gözünü seveyim ya? Veya oyun geliştirecek adam HTML'i ne yapsın?
Aynen öyle. Konu sahibi kardeşimizin önce ne istediğini bilmemiz gerekiyor birşey önermek için. Yoksa boşa öğrenir yapacağı şeye yaramayan dilleri.

Hangi alanda çalışmak istiyorsun? Eğer sadece para kazanmak istiyorsan başlama bence çünkü bir süre sonra çok bayar. Site falan kurmak istersen HTML JavaScript CSS öneririm.

Hangi alanda daha çok gelişmek istediğini öncelikle belirlemen lazım bana kalırsa Python veya C++ öğrenmen başlangıç için daha kolay olabilir.

Yazılım ile ilgili alanları araştırıyorum karar verince yazarım her şey için teşekkürler.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…