Yazılıma hangi dil ile başlanmalı?

Yazılım derken neyin yazılımı? Ne üzerine odaklanmak istediğini bulman gerekiyor önce. Ne yapmak istediğini bilmeden bir dile girişmek ne kadar mantıklı bilmiyorum. Algoritma öğrenmek en iyisi başta. Sonra ne istediğine bağlı olarak dil seçersin.

Arkadaşlar anladığım kadarıyla mesaj yazanların yazılım ile bilgisi yok. Web geliştirecek adam C++ öğrenip ne yapsın gözünü seveyim ya? Veya oyun geliştirecek adam HTML'i ne yapsın?

Arkadaşlar anladığım kadarıyla mesaj yazanların yazılım ile bilgisi yok. Web geliştirecek adam C++ öğrenip ne yapsın gözünü seveyim ya? Veya oyun geliştirecek adam HTML'i ne yapsın?
Aynen öyle. Konu sahibi kardeşimizin önce ne istediğini bilmemiz gerekiyor birşey önermek için. Yoksa boşa öğrenir yapacağı şeye yaramayan dilleri.

Hangi alanda çalışmak istiyorsun? Eğer sadece para kazanmak istiyorsan başlama bence çünkü bir süre sonra çok bayar. Site falan kurmak istersen HTML JavaScript CSS öneririm.

Hangi alanda daha çok gelişmek istediğini öncelikle belirlemen lazım bana kalırsa Python veya C++ öğrenmen başlangıç için daha kolay olabilir.

Öncelikle kendine bir alan bul. Oyun mu geliştireceksin, web mi, gömülü sistemler mi, mobil uygulama mı, masaüstü uygulaması mı, siber güvenlik mi? Alanları biraz araştır ve kendine uygun olanı bul. Sonra da o alan için hangi diller gerekiyorsa öğren. Mesela web geliştireceksen C++ öğrenip napacaksın?

Yazılım ile ilgili alanları araştırıyorum karar verince yazarım her şey için teşekkürler.

Geri
Yukarı