Yazılıma hangi dil ile başlanmalı?

Sizin gibiler parası yuzunden bu işe gelip böyle sallıyor.

Neden sallıyayım ki, parasından bana ne? Bu yazılıma özgü bir şey değil, mesleğinde iyi olan herkes para kazanır. Bu yaşta bir öğrencinin kendi için yapacağı en iyi şey iyi bir üniversite kazanmak ve yabancı dilini geliştirmektir. Üniversiteyi kazanana kadar öğreneceği yazılım bilgisini, bu alanda okuyan öğrenciler zaten 1 dönemde öğreniyor, öğrenmek zorunda kalıyor. Her neyse bir de sizin tavsiyenize bakalım.

Dil ile başlama, dille yapacağın şeyle başla.

Gerçekten kendiniz ne dediğinizi anladınız mı? Dille yapacağın şeyle başla ne demek açıklar mısın?

Keşke yazılım bölümünde mesaj yazabilmek için codewars'daki gibi basit bir problemi çözmek gerekse. Ağzı olan konuşuyor... Başlama diyen arkadaşa katılıyorum. Yazılım araştırma işi. Eğer araştırmacı biri olsan bin defa forumda açılmış konunun aynısından açmazdın.

Apple sistemlerine arayüzüne meraklıysan Swift öğrenebilirsin kolay ve zevkli bir yapısı var ancak biraz maliyetli gelebilir.

Keşke yazılım bölümünde mesaj yazabilmek için codewars'daki gibi basit bir problemi çözmek gerekse. Ağzı olan konuşuyor... Başlama diyen arkadaşa katılıyorum. Yazılım araştırma işi. Eğer araştırmacı biri olsan bin defa forumda açılmış konunun aynısından açmazdın.
Konuya katkısı olmayan gereksiz yorum yazmayın lutfen. İnsan sonradan araştırmacı olabilir. Misal ben GNU/Linux dunyasinda arastirmaci olmayi ogrendim, yazilim ile devam etti. Normal hayatimi da degistirdi yani, böyle çöp yorum atacaginiza tavsiye verin genclere.

Neden sallıyayım ki, parasından bana ne? Bu yazılıma özgü bir şey değil, mesleğinde iyi olan herkes para kazanır. Bu yaşta bir öğrencinin kendi için yapacağı en iyi şey iyi bir üniversite kazanmak ve yabancı dilini geliştirmektir. Üniversiteyi kazanana kadar öğreneceği yazılım bilgisini, bu alanda okuyan öğrenciler zaten 1 dönemde öğreniyor, öğrenmek zorunda kalıyor. Her neyse bir de sizin tavsiyenize bakalım.

Gerçekten kendiniz ne dediğinizi anladınız mı? Dille yapacağın şeyle başla ne demek açıklar mısın?
Bu isi hobi olarak yapmaya baslamasi, oyun oynayacagindan veyahut dizi izleyecegindenndaha yararli. Sonraki dediginize katilmiyorum cunkubl bu isten has alarak yapan alayli adamla parasi icin bolume gidip odevini forumda yaptiran adam bir olamiyor maalesef. Hayatimda bu kadar sacma tavsiye gormedim, gelistirme dunyasindan uzaktan alakaniz olsaydi keske.

Bu isi hobi olarak yapmaya baslamasi, oyun oynayacagindan veyahut dizi izleyecegindenndaha yararli. Sonraki dediginize katilmiyorum cunkubl bu isten has alarak yapan alayli adamla parasi icin Bolu'me gidip odevini forumda yaptiran adam bir olamiyor maalesef. Hayatimda bu kadar saçma tavsiye gormedim, gelistirme dunyasindan uzaktan alakaniz olsaydi keske.

Yahu yabancı dilini geliştir demenin nesi saçma? Bu sektörde olan herkes bilirki her şeyden önce dil gelir, sizde bu sektördensiniz değil mi? Belli oluyor. Diplomalı ve alaylı muhabbetine hiç girmiyorum bile.

Konuya katkısı olmayan gereksiz yorum yazmayın lutfen. İnsan sonradan araştırmacı olabilir. Misal ben GNU/Linux dunyasinda arastirmaci olmayi ogrendim, yazilim ile devam etti. Normal hayatimi da degistirdi yani, böyle çöp yorum atacaginiza tavsiye verin genclere.

Bu isi hobi olarak yapmaya baslamasi, oyun oynayacagindan veyahut dizi izleyecegindenndaha yararli. Sonraki dediginize katilmiyorum cunkubl bu isten has alarak yapan alayli adamla parasi icin bolume gidip odevini forumda yaptiran adam bir olamiyor maalesef. Hayatimda bu kadar sacma tavsiye gormedim, gelistirme dunyasindan uzaktan alakaniz olsaydi keske.
Yazılım işi hobi olarak yapılacak bir şey değil. Saatlerce günlerce belki de haftalarca bir hata için kafanız full bu hatanın çözüm arayışında olacak en başlarda aldığı en ufak hatadan dolayı bırakan tonla insan var. Bu arkadaş 16 yaşında üniversite sınavına gününün tamamı giderken bir yandan yazılımla uğraşabileceğini düşünmüyorum günlük 1-2 saat ayırıp çok iyi yerlere gelebileceğiniz bir alan değil maalesef. Ha gene de öner derseniz dille başlama Algoritma mantığını kavra algoritma her şeyden daha önemli.

Aslında arkadaşa yapılabilecek en faydalı yorumlardan birini yaptım. Sadece bunu anlamaya insanların vizyonu yeter mi, emin değilim. Tek başına yazılım öğrenmek kolay iş değil. Eğer siz araştırmacı değilseniz, bir hatanın sonucunu günlerce bulamıyorsanız, 1. hatayı forma sorarsınız, 2. hatayı forma sorarsınız 3. de forumdan cevap gelmeyince takılırsınız. Yazılım kariyeriniz tam bu noktada son bulur. 2016'dan beri bu formdayım gördüğüm şey bu...

Yeni konular

Geri
Yukarı