Yazılıma ilk adım nasıl atılmalı?

Udemy vb yerlerden kurs satın almanıza gerek yok. YouTube ve daha bir sürü yerde yüzlerce kaynak var. Ancak çok istiyorsanız kurslarda etkili olacaktır.

Evet kurs doğru ama başlarsan sıkılman oldukça olası. İlk önce neler yapıldığına bakmalısın. Oyun yapmak için Python öğrenmezsin. Her önüne gelene Python yapıştırmayın lütfen. Yazılım çok geniş bir alan ve çok farklı dallara ayrılıyor. Kendine en uygun göreceğin alana yönel biraz araştırma yap. Eğer bir yön seçtiysen, o işi nasıl yapacağın üzerine sorular sorman çok daha mantıklı. Yeni dünyaya gelmişsin ve hangi mesleği seçmeliyim gibi bir soru soruyorsun. Arkadaşlarda direkt mühendis diye çakıyor cevabı. İlk önce sana en uygun, zevk alacağını düşündüğün bir alan seç ve bunu nasıl yaparım diye araştırmanı öneririm.

Python öneren göremiyorum? Attığım kurs temel bilgisayar bilimleri kursu. Sıkılmak da imkansıza yakın bu kursta azıcık ilgin varsa. Siz almamışsınız anlaşılan. Ayrıca kursun büyük bölümü bilgisayar mimarisine yakın olduğu için C içeriyor.

Harvard Üniversitesi'nde Bilgisayar Mühendisliği okuyan öğrencilerin ilk gördüğü ders.

RAM'i, Algoritma Kurmayı, İşlemciyi vs öğrenmeden nereye alan seçiyor ayrıca? Saçmalamayın Allah aşkına bilginiz yok boy boy fikriniz var.

Python öneren göremiyorum? Attığım kurs temel bilgisayar bilimleri kursu. Sıkılmak da imkansıza yakın bu kursta azıcık ilgin varsa. Siz almamışsınız anlaşılan. Ayrıca kursun büyük bölümü bilgisayar mimarisine yakın olduğu için C içeriyor.

Harvard Üniversitesi'nde Bilgisayar Mühendisliği okuyan öğrencilerin ilk gördüğü ders.

RAM'i, Algoritma Kurmayı, İşlemciyi vs öğrenmeden nereye alan seçiyor ayrıca? Saçmalamayın Allah aşkına bilginiz yok boy boy fikriniz var.
Dediğiniz gibi en önemli şeylerden birisi de algoritmik düşünme. Yapacağınız şeyin planını kafanızda kurmayı öğrenmeniz gerek

Harvard üniversitesi'nde bilgisayar mühendisliği okuyan öğrencilerin ilk gördüğü ders.

RAM'i, algoritma kurmayı, işlemciyi vs öğrenmeden nereye alan seçiyor ayrıca? Saçmalamayın Allah aşkına bilginiz yok boy boy fikriniz var.

Linke girmemiştim benim hatam, CS50p ile karıştırdım. Bir alana ilgi duymak için algoritmik düşünceye ihtiyacı olduğunu sanmıyorum. Bir şeyler yapmak isteyip öyle yazılıma giriş yapılabilir. Bir amacının olmasının insana şevk verdiğini düşünyorum. Yazabildikçe amacı değişebilri ama başta ben oyun yapmak istiyorum gibi bir yolda gitmek istemesi, hem üretkenliği arttıracak hem de öğrenmeyi ciddi oranda etkilediğini düşünüyorum. Bu kursu değil ama ben de bu bilgileri gördüm ama bunları görmeden önce bir şeyler yapmak istediğim için bu bilgileri severek öğrendim. Sadece anlatmak istediğim buydu.

Geri
Yukarı