Yazılıma nasıl başlanır?

Para icin yapilabilir sorun yok. Para icin yaparsan R10’da 150 TL’ye kalitesiz isler cikartir referans kasarsin. Milletin agiz kokusunu cekersin.

Kalite icin yaparsan doviz kazanirsin, teklif alirsin ve ilk seneden ucusa gecersin. Secim senin.

Sorunun cevabi da ne olmak istedigin, ne yapmak istedigin ve hangi dillerle yapabilirim sorularini cevaplamakla baslayacaktir. Sonrasi gelir.
Asıl amacım manhwa/novel kültürü için forum tarzı birşeyle başlamak ama hedef diyebildiğim için küçük birşey değil para kazanma olarak yazdığımda herkes para için başlanmaz yazmış ama ben oraya, projelerle tecrübe kasmak için diye eklemişim tabi insanlar direk paraya fokuslanmış, amacım büyük herkesin erişebileceği üyelik veya diqus kullanılan bir forum ve bunu web uygulamasına dönüştürmek.

Para icin yapilabilir sorun yok. Para icin yaparsan R10'da 150 TL'ye kalitesiz isler cikartir referans kasarsin. Milletin agiz kokusunu cekersin.

Kalite icin yaparsan doviz kazanirsin, teklif alirsin ve ilk seneden ucusa gecersin. Secim senin.

Sorunun cevabi da ne olmak istedigin, ne yapmak istedigin ve hangi dillerle yapabilirim sorularini cevaplamakla baslayacaktir. Sonrasi gelir.

Asıl amacım manhwa/novel kültürü için forum tarzı bir şeyle başlamak ama hedef diyebildiğim için küçük bir şey değil para kazanma olarak yazdığımda herkes para için başlanmaz yazmış ama ben oraya, projelerle tecrübe kasmak için diye eklemişim tabii insanlar direk paraya fokuslanmış, amacım büyük herkesin erişebileceği üyelik veya diqus kullanılan bir forum ve bunu web uygulamasına dönüştürmek.

Para icin yapilabilir sorun yok. Para icin yaparsan R10'da 150 TL'ye kalitesiz isler cikartir referans kasarsin. Milletin agiz kokusunu cekersin.

Asıl amacım manhwa/novel kültürü için forum tarzı bir şeyle başlamak ama hedef diyebildiğim için küçük bir şey değil para kazanma olarak yazdığımda herkes para için başlanmaz yazmış ama ben oraya, projelerle tecrübe kasmak için diye eklemişim tabii insanlar direk paraya fokuslanmış, amacım büyük herkesin erişebileceği üyelik veya diqus kullanılan bir forum ve bunu web uygulamasına dönüştürmek.

2500 tane konu olmasına rağmen tekrar bu konuyu açmak... Ben de düşünüyorum ve Technopat'taki hemen hemen tüm konulara baktım, önüme çıkan gönderilerdeki yorumların hepsini okudum. Araştıracaksınız. Yakın tarihlerde açılmış bir sürü konu olmasına rağmen yine de söyleyeceğim. Platformlar üzerinden öğreneceksiniz. Atıyorum C++ öğrenecekseniz ilk önce algoritma eğitimi sonra da C++ eğitimi. Bunlar temel seviyeleri anlatır. Yazılımın ne olduğunu, temellerini kavradıktan sonra proje yapa yapa ar.

Kanka programlama yapiğim eğ para bol eğ tarzında gidersen bir şey yapamazsın.

Öncelikle programlamayı öğrenmek zor bir şey hem beyin olarak hem pratik olarak en iyi ihtimali düşünelim bir oyun yaptın aynı GTA 6 falan ama reklam yapmaya paran olmadıkça bir şey yapamazsın.

Aynı şekilde bir program yaptın diyelim yine reklam yapmaya paran olmadıkça bir şey yapamıyıcaksın.
O kadar yazılım mühendisi, bilgisayar mühendisi var ekstra olarak senin gibi düşünde çok var sence o kadar kişinin arasında senin projen neden ileri çıksın?

Çünkü benim amacım kendi ilgim dahilinde olan manhwa/novel/webtoon için forum ve uygulama gelistirmek ama nereden başlayacaĝım konusunda fikrim yok HTML ve PHP araştırması yaptım gene de kendim için kullanabileceğim bir şey bulamadım.

Para için yapmanız çok mantıksız, öncelikle herhangi bir işe başlarken zaten sevdiğiniz için başlamanız gerekiyor. Ki yazılıma para öncelikli yaklaşırsanız en başta nefret edeceksiniz.

Ben yazılımdan anlamadığım için sevip sevmediğimi bilmiyorum ama ilgim dahilinde olan bir konu için yazılım öğrenmem gerek, hayatımın sonraki noktasında yazılımla ilerler miyim bilemiyorum.

Buradan pek anlamadığımdan gönderime nasıl ekleme yaparım bilmiyorum sizde haklısınız üstünkörü şekilde yazılmış şimdi okuyunca fark ettim, benim yazılımı öğrenme amacım Anime/Manga/Manhwa/Webtoon/Novel kültürlerinin insanların konuşabileceği, öneriler yapabileceği, ve kendi yaratılığımın seviyesiyle büyütebileceğim bir proje, bunu başta web site tarzında yapıp kitle toplarsam uygulamaya dönüştürme fikrindeyim, bunu yapabileceğim tek şey ise yazılım gibi duruyor peki ben bu proje için nereden başlamalıyım? Doğru anlatamadıysam kurusa bakmayın.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı