Yazılıma nasıl başlanır?

Furkan.44

Femtopat
Daha fazla  
Yazılımla ilgili hiçbir şey bilmiyorum ama öğrenmeyi istiyorum, nereden başlarım?
Hangi programı kullanacağım?
Kodları nereye yaziyoruz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yazılımla ilgili hiçbir şey bilmiyorum ama öğrenmeyi istiyorum, nereden başlarım?

Burada direkt olarak cevap aramak yerine gerekli sorulari internetten arastirarak harika bir baslangic yapmis olursunuz.

Ekstra olarak ise kendinizi kesinlikle parali kurslar ile sinirlamayin dokümanlar ve YouTube fazlasiyla yeterli.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yazılıma başlarken ilk başta BTK Akademi'yi kullanabilirsin, daha sonra Udemy kullanabilirsin ama Udemy paralı. Black Friday gibi günlerde indirim olmaktadır. Kod yazarken Visual Studio Code kullanabilirsin.

Kod yazmak için Visual Studio kode kullanablirsin ve Visual Studio'nun mağazasından yapay zeka araçları ve II,ni kolaylaştıran eklentiler indirebilir ve kod yazmanın keyfini sürebilirsin
Bence nereden başlayacağın yapacağın işe göre değişebilir. Başarılar dilerim.
:)

Google kullanarak araştırma yapabilirsin.
Udemy'den kurs satın alabilirsin.
Takıldığın yerlerde ChatGPT ve YouTube gibi kaynaklardan yardım alabilirsin.
Bunlar seni bir noktaya kadar getirir, tabi çok daha fazlasına ihtiyacın olacak.

İngilizcen yoksa sen bir hiçsin yazılımda. Türkçe kaynaklar buzdağının görünen kısmı gibiler İngilizce öğrenince asıl yazılımla tanışıyorsun ve şok olabilirsin. O kadar çok şey var ki.

Yapmak istediğin şey nedir? Masaüstü uygulaması mı yoksa web uygulaması mı? İlk önce IDE kurman gerek. Kodlarını IDE'de yazacaksın. Web uygulaması için VS Code, Windows masaüstü uygulaması için Visual Studio 2022 öneririm.

BTK Akademi gerçekten mükemmel.

Katılmıyorum. C# eğitiminde adam Node.js kurduruyordu.

Yapay zekaya uzun kod yazmasını iste bakalım ne oluyor? Burada açtığım konuyu okumanı tavsiye ederim.

AI şu an sadece ufak tefek ayak işleri yapıyor. Bug fixlemek ve bazı algoritmaları kurma konusunda iyi fikirler veriyor, başlangıç seviyesinde ara sıra yardım eden sevimli bir araçtan fazlası değil şu an için. Gelecekte de kendini geliştiremeyen verimsiz yazılımcılara rakip olur ancak.

Geri
Yukarı